זיהוי וטיפול במזיקים/מחלות

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: זיהוי וטיפול במזיקים/מחלות

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 26 יולי 2009, 18:08

קל לבדוק אם מדובר בחילדון. ממוללים את העלה בין האצבעות ואם הן נצבעות בצבע חלודה, סימן שאומנם הצמח נפגע על ידי פטריית החילדון. אם הבנתי נכון את דבריך, הרי לא השארת את הדגימות כפי שביקשנו, וחבל. כך לא נובל להעיר על דבריו של אותו יועץ אלמוני.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי Shuli » 26 יולי 2009, 19:05

תודה רבה על ההתייחסות ,גם בפורום השאלות הכלליות (עגבניות השרי שלי לאי יחזיקו מעמד עוד הרבה, אני מבינה ...)
....אני מניחה שעם הזמן והנסיון אלמד יותר ואדע כבר לזהות וטפל לבד ...
הורדתי את כל העלים שצבעם חלודה מ"זנב השועל" , כך שאם יופיעו חדשים אדע כבר לזהות לבד האם באמת מדובר בחילדון.
בכל מקרה דישנתי את הקרקע כפי שהמלצת.
באמת חבל שלא השארתי לכם דוגמית. הבאתי אותן איתי , ואישה חביבה במודיעין כבר החלה למלא פיתקה צהבהבה
עבור יואב, אלא שאז עלתה במוחה המחשבה שכמעט כל אחד מעובדי המשתלה יוכל לעזור לי והפנתה אותי אל אחד מהם ...
... שוב למדתי להבא ...
המוני המוני תודות ...
לבטח אשוב עם שאלות נוספות.
ערב נפלא!
שולי
Shuli

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 יולי 2009, 08:00

לגבי זנב השועל אני מסכים עם חברי שעזר לך.לגבי הפוקסיה הדבר קשה בהרבה ממה שתאר כהן סיוון והיועץ. זה לא צמח ישראלי.אני מגדיר כל יום שיחזיק בבית הלקוח,אחרי חודש כבונוס. החום עכשיו עלול לחסלה סופית. אם או בלי טיפול. התרסי נגד הכנימות יעיל . גם רעיל. הציע כהן סיוון נימגרד. פחות יעיל אבל הרבה פחות רעיל.טיפונת קונפידור לעציץ עשוי לעזור. אבל חוזר,לרוב מחזיקה בבית ובגינה,פחות מהזנב שועל+ירבוז,למרות שהוא חד שנתי והיא אמורה להיות ר"ש. ד"א איני רואה שום סימן לכנימות על הצמח.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי Shuli » 27 יולי 2009, 08:43

תודה רבה !!! כנראה אוהבים אותי למעלה כי הפוקסיה שלי מחזיקה כבר 3.5 חודשים בצל בכניסה לביתי(יש לי שתיים : אחת משתרעת ואחת שלא ...) .... זה בטח יישמע קצת פסיכי - אבל כשהיא קצת הרגישה רע טיפטפתי עליה ועל האדמה כמה טיפות של "רסקיו" :lol: (פרחי באך) , בבחינת לא יזיק-לא יועיל ... היא התאוששה באורח פלא !!!
חשבתי שהסימנים הלבנים הם הכנימה הקימחית ... הגיע הזמן לקרוא קצת יותר דרך "גוגל" ...
שוב, תודה רבה .... התברכתם בעבודה מדהימה !
שולי
Shuli

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 02 אוגוסט 2009, 05:45

השאלה מוכיחה שגדאי שתתקשרי אלי למשתלה.יום א' וב' עד 1100 .
גרטמן יואב

הודעהעל ידי Shuli » 03 אוגוסט 2009, 09:32

שלום יואב,
ניסיתי לצלצל הרגע למשתלה (למס' המופיע ב"צור קשר"). הגעתי להודעה אוטומטית לגבי השארת הודעה או קבלת שעות פעילות.
יש לך מספר ישיר ?
תודות,
שולי
Shuli

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 אוגוסט 2009, 13:50

שולי עשי טובה: השרשור מסתבך וכבר אנו מאבדים את הקשר עם השאלותהמקוריות. אנא טלפני או שלחי לי טלפון דרך צור קשר ונפתור את הבעיות.
גרטמן יואב

הקודם

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 78 אורחים