מה הרעיון בדישון לשחרור איטי של 12 חודשים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מה הרעיון בדישון לשחרור איטי של 12 חודשים

הודעהעל ידי offers » 08 יולי 2009, 11:58

מה הרעיון בדישון לשחרור איטי של 12 חודשים, אם הצמחים לא קולטים דשן בתקופת החורף,
הרי הקפסולות ממשיכות להתמוסס גם בחורף, תקנו אותי אם אני טועה.
אגב זה עולה יותר מזה של ה6 חודשים
offers

Re: מה הרעיון בדישון לשחרור איטי של 12 חודשים

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 08 יולי 2009, 14:01

הרעיון פשוט בתכלית: להוריד מעליך את בלבול המוח, וזאת במחיר סביר. עם דשן כזה אתה יודע שעליך לפזרו אחת בשנה, בד"כ בתחילת האביב. משם ואילך אינך אמור להיות מודאג יותר מנושא הדישון. המחיר, כפי שהבחנת, הוא בביזבוז מה בחודשי החורף בהם הצמחיה הרגילה בתרדמת. אבל, צריך להוסיף, שגם בחורף יש צמחיה שתהנה מנוכחות דשן, גם אם בקצב מוקטן. לסיכום: החשד שלך מוצדק ובחורף הצורך יהיה מינימלי. מאידך, אם אינך מהמשקיענים בגינון, כך תנוח דעתך שיש דשן זמין לאורך כל תקופות השנה.

כמובן, שדשן כזה לא מתאים לכל דבר ובכל מצב. במקרים מסוימים נחוץ דשן ייעודי אם לטיפול שוטף בצמח כזה או אחר ואם כדי לענות על בעיות הצצות בשטח. לא ניתן לכתוב מתכון לכל המצבים, והגנן הערני ילמד עם הזמן את השימוש הנכון בדשנים לצמחיה אצלו.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 13 יולי 2009, 07:24

לא מוכר לי אתר שעוסק בדישון פרופר.כשיש לך צמח כלשהוא,שאתה רוצה לדשנו או לטפל בו,לרוב יספיק לכתוב את שמו המלא בגוגל ותקבל המון מידע.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי סמי+ » 20 יולי 2009, 21:51

צדקו קודמי כמובן-ואני מוסיף שתי הערות. האחת-קצב שיחרור הדשן הוא תלוי טמפ' בין השאר ולכן בחורף קצב השיחרור אכן איטי יותר.
שתיים-הדשן הזה פותר את בעיית הדישון לשומרי שמיטה-המדשנים זמן קצר לפני תחילת שנת השמיטה-שזה תמיד בתחילת הסתיו ולכן לטווח הארוך כלומר בקיץ הבא הצמחים נחשפים לדישון שבוצע בעצם לפני השמיטה אבל הצמחים נהנים מהדישון בתוך שנת השמיטה.
מה שבטוח שזה באמת פוטר אותך מכאב הראש של לזכור ולדשן כל חודשיים כמו ברוב הדשנים מבוססי שיחרור איטי-למרות הביזבוז המסויים בחורף.
לילה נאה.
סמי+

הודעהעל ידי offers » 30 אוגוסט 2009, 20:55

לכל המגיבים שלום ותודה על עצתכם, בכל זאת אסיק מסקנותי בקול הפורום.
אם אין עניין בשמיטה אזי חבל"ז על הזמן והכסף. הדשן לשנה עולה יותר מזה של 6 חודשים (לכל יחידת משקל), בנוסף לכך שהוא בחורף "מתבזבז" המשמעות שהינו עוד יותר יקר.
ואם הוא נגמר לאחר שנה, המשמעות שאם דשנת בתחילת האביב, הוא גומר להיות אפקטיבי בתחילת האביב הבא, כך שממילא צריך לדשן שוב.
הדשן נעטף בקפסולות פולימריות, כנראה בעלות עובי שונה , כך שמומסות בהדרגה לאורך הזמן. כלומר גם בחורף ולשווא.
המסקנה שלי שנפלתי ב"פח" הגימיק של היצרן.
offers

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 31 אוגוסט 2009, 21:03

בל את הצעתי הבאה. אולי תפתור לך את הבעיה הפילוסופית שהעלית. דשן בדשן ל3 או 4 חודשים. פעם אחת באביב.לדעתי זה יספיק. אנו מדשנים את הצמחים יתר על המידה.
גרטמן יואב

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 48 אורחים