אלמון הודי -הצהבת עלים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

אלמון הודי -הצהבת עלים

הודעהעל ידי נילי » 02 יולי 2009, 10:14

כל עלי האלמון צהובים עם עורקים כהים. הלבלוב החדש קטן מאוד וצהוב. בעבר הוספנו ברזל כל קיץ. עכשיו אין כל הטבה אחרי שבועיים מהוספת הברזל (נוזלי)- האם יתכן שהסיבה אחרת? האם לנסות ולהוסיף שוב?
נילי

Re: אלמון הודי -הצהבת עלים

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 יולי 2009, 08:09

כמה מים מקבל הצמח? מציע לא לדשן אותו כלל בשום דשן. החל בברזל וכלה בחנקן.
גרטמן יואב

מים-כמו כל השנים לדעתי די והותר

הודעהעל ידי נילי » 05 יולי 2009, 23:44

אבל פתחתי לו צינור בשפע לשעה לפני כשבועיים ליתר בטחון- לא רואה שינוי. הוא אוהב מים באופן מיוחד?
הוא היה מצהיב עלים כל קיץ והברזל בדרך כלל עזר. יתכן שלא קיבל מספיק? ( הגנן נתן ואינ לא יודעת כמה) אתה חושב שתוספת ברזל תזיק בשלב זה?
נילי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 06 יולי 2009, 17:11

לפחות לא תועיל. להזיק ? לא מאמין. פשוט חבל על האשליות. קבל המון מים לפני שבועיים? זה כמו ךתת לצמא שבא מהמדבר כמה ליטרים מים ,שירוו אותו ואחר כך להצמיאו מחדש. הייתי שמח לקבל תמונות של הצמח.יתכן ובכלל לא נורא אם ישאר כפי שהוא. מים רבים,יגרמו גם לפריחה טובה בקיץ ולריחות נפלאים בלילות,בעיקר.
גרטמן יואב

יואב-אני לא מצליחה להבין אותך- כתבתי שלדעתי אין

הודעהעל ידי נילי » 06 יולי 2009, 17:40

מחסור במים - אבל בגלל שחשבתי שאולי /יתכן והייתה איזו תקלה במערכת בשלב כלשהו - בכל זאת נתתי תוספת גדולה מאוד חד פעמית. הצמח לא נראה טוב- הוא בן 8 ובעונה זו בכל שנה היה ירוק מלא ופורח. השנה צהוב לגמרי והלבלוב החדש מצומק. אין לי מצלמה כרגע לצערי- האם תוכל פשוט לתת לי השערה או כיוון למה יכולה להיות הבעיה כדי שאוכל לנסות לשקם את האלמון?
נילי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 06 יולי 2009, 18:26

קראתי את חילופי הדברים ולדעתי האלמון שלך חולה. מחסור במים ודשן, גם אלו אפשרויות להחמרת מצבו, אבל בעיקרון התאורים שלך מראים על פגיעה של פתוגן כלשהו. הדבר מוזר מעט לאור העובדה שאלמון הודי שייך לקבוצה מצומצמת של צמחי גן שאינה רגישה בד"כ למזיקים ומחלות. בלי תמונות ברורות של השיח, ובפרט תמונות תקריב על עלים נגועים (עלה שתופס את כל שטח התמונה!) משני צידיהם, אין כמעט סיכוי שנוכל לומר לך ממה סובל הצמח שלך. נסי לבקש ממכר או שכן שיצלם עבורך את התמונות. בינתיים תארי אם הוא מצוי בשמש מלאה כל היום. מה טיפוס הקרקע במקום? וכן, כמה מים הוא מקבל מדי שבוע. ההצהרה שלך שהוא מקבל די מים אינה יכולה לשמש בסיס לשיקולים שלנו. אנחנו חיבים לקבל ערך כמותי בליטרים.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים