עץ פומלית

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ פומלית

הודעהעל ידי סיסוש » 30 נובמבר 2009, 13:28

שלום,
היום יצאתי לגינה לבדוק את העצים שלי, (אחרי 5 ימים שלא הייתי בבית) ושמתי לב שיש מין חייזרים קטנים על העלים ושחלק ומהעלים נפלו וחלקם נאכלו - צירפתי תמונות, רציתי לדעת אם עלי לעשות ריסוס או פעולה כלשהיא או פשוט לעזוב את העץ והחייזרים יעופו לבד ?
יש לציין שיש גם המון נמלים על העלים שיוצאים מן האדמה (איפה שהשורש)
יש לציין גם שיש המון המון עלים חדשים שלא היו שהוע שעבר וגם כמה חתיכות פרי שיצאו רק לפני שבועיים.
תודה רבה
קבצים מצורפים
4.jpg
4.jpg (71.39 KiB) נצפה 5140 פעמים
2.jpg
2.jpg (75.27 KiB) נצפה 5140 פעמים
1.jpg
סיסוש

Re: עץ פומלית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 01 דצמבר 2009, 06:11

נראים כמין של פשפש. מציע לסלקם פיזית בעזרת זרם מים חזק ולדווח מה נשמע,אחרי שבוע..
גרטמן יואב

הודעהעל ידי סיסוש » 01 דצמבר 2009, 12:30

שלום ותודה על התגובה
ניסיתי לשטוף במים אבל הם עדיין שם, הם כאילו דבוקים על העלים.
יש לי חומר פה בבית שקניתי שנה שעברה (מצורף תמונה שלו ) ועל הצילום שעל האריזה מופיעים אותם 'פשפשים' או כנימות עלה ומוצצים הם קוראים להם - בדיוק מה שיש על העלים.
האם לרסס ? או עדיף שלא ? נטענו את העצים לפני 3 חודשים והם בקושי מחזיקים מעמד - ועכשיו אני מפחדת שיקרה להם משהו עד שסוף סוף אני רואה עלים חדשים.
ובמידה וריססתי, האם אפשר לאכול את הפרי המרוסס ?
בבקשה עזרתך
תודה
קבצים מצורפים
ecogan.jpg
סיסוש

הודעהעל ידי סיסוש » 01 דצמבר 2009, 12:32

שכחתי להוסיף שעץ הלימון שליד הפומלית כבר יש עליו מאותו סוג של כנימות, וליד הלימון יש עץ קלמנטינה שהוא עדיין נקי (מקווה שישאר כך כי אתמול גם על הלימון לא היה כלום)
מה לעשות
סיסוש

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 02 דצמבר 2009, 07:19

מה שקראת על האריזה מדוייק. אין כאן שום פשפשים. המזיק הוא כנימת עלה בשם Aphis spiraecola שצבעה ירקרק כצבע עלים צעירים. הצבע נועד להסוואה כנגד טורפים, וטורף אחד כזה היא החיפושית השחורה הנראית על העלה בתמונה הראשונה. בדרך כלל כנימה זו אינה מסוכנת אלא אם כן היא מופיעה במספרים גדולים על עצים צעירים. מלבד מציצת המוהל והנזק הנגרם בכך לצימוח הטרי בפרט, הכנימה היא גם ווקטור של ווירוס הטריסטזה, וזו הסכנה העיקרית הנלווית אליה. ריסוס במלתיון הוא אפשרות אחת, אבל החומר רעיל מאוד וחובה לנהוג זהירות יתר בעת השימוש בו. עדיף להגמיע חומרים כגון קוהינור, קונפידנס ושאר החומרים המחליפים את הקונפידור היקר לאחר שפג תוקף הפטנט שלו. לעצם פעולת ההגמעה, כתבי מילה זו בחיפוש ותמצאי הנחיות כיצד לבצע זאת בדרך הנכונה. הגמיעי כיום 3 סמ"ק לכל עץ וחיזרי על הפעולה בתחילת אפריל הבא. אין לצרוך פירות במשך חודש לאחר הגמעת החומרים הנ"ל. במקרה של ריסוס, להמתין שבוע ולרחוץ את הפירות היטב לפני אכילה.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 80 אורחים