ג'וקים בקומפוסטר

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

ג'וקים בקומפוסטר

הודעהעל ידי iditwec » 28 נובמבר 2009, 15:00

אני מכינה קומפוסט בחצר ביתי כבר כשלוש שנים.
לפני כחודשיים בעלי פתח את בריכת הביוב הסמוכה לקומפוסטר, ויצאו משם תיקנים (הג'וקים החומים הגדולים). מאז הם נמצאים בקומפוסטר.
נסיתי לרסס בתרסיס ביתי נגד חרקים, והם נעלמו לזמן מה אך חזרו לאחר מכן (אני מניחה שתקופת דגירת הביצים) גדולים ושמנים מתמיד.
מה לעשות????
iditwec

Re: ג'וקים בקומפוסטר

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 29 נובמבר 2009, 07:55

נגד הג'וקים נלחמים בעזרת מחלקת התברואה של העיריה.נגד הג'וקים בקומפוסר,נלחמים ע"י ריקונו ושימוש בחומר המוכן והעברת המיכל למקום רחוק מבור הביוב.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי iditwec » 29 נובמבר 2009, 15:35

הקומפוסט יהיה מוכן רק באביב. מה עושים עד אז?
iditwec

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 29 נובמבר 2009, 16:03

לצערי, זו צרה שכמעט בלתי אפשרי להפתר ממנה בדרכים רגילות. תיקנים נמשכים לקומפוסט בעיקר בגלל שזהו מקום חמים וקר להם כעת בבריכת הביוב, או בסביבה בכלל. ברם, לו הרכב התערובת היה אופטימלי הרי שהטמפרטורה היתה עולה מאוד בתוך ערימת הקומפוסט והתיקנים היו מושמדים על ביציהם. העצה היחידה שאולי תעזור לך היא לחקות את פעולת ההשמדה של החום הגבוה שאמור היה להיות קים בתוך הערימה. הרתיחי מיכל עם מים בנפח מספיק (בהתאם לגודל הקומפוסטר) ושפכי את המים פנימה. חזרי על הפעולה מדי מספר ימים וקווי שכולם הושמדו במים הרותחים, כולל שקיקי הביצים שלהם. השיטה מוכרת לי מקריאה ולא מניסיון אישי, תודה לאל, לכן אם תאמצי אותה אל תשכחי לעדכן אותנו כאן בתוצאות.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 59 אורחים