מינון ראונדאפ

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מינון ראונדאפ

הודעהעל ידי סיסוש » 19 נובמבר 2009, 12:27

שלום,
קניתי ראונדאפ וקראתי את המפרט על הבקבוק - אך לא הבנתי מה המינון... הכל כתוב באחוזים.
אני בסך הכל רוצה לרסס אדמה ריקה שעכשיו אחרי הגשם אני פתאום רואה עשבים וזה לא יפה...
אני מתכננת לשים דשא לקראת הקיץ, אז אני לא רוצה בעצם להרוג את האדמה.
וגם אני רוצה לרסס מסביב לבית - בין הריצוף יוצא עשבים...

מה המינון - בליטרים או במ"ל...
תודה רבה :)
סיסוש

Re: מינון ראונדאפ

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 19 נובמבר 2009, 14:48

למטרה שלך ערבבי חלק אחד מהחומר עם שני חלקים מים. אין בעיה על עשב המציץ מבין הריצוף. ברם, לשטחים פתוחים כדאי למהר עם הריסוס כדי שהעודפים ישטפו עם מי הגשמים אחרת יגרם נזק עתידי לצמחיה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי סיסוש » 22 נובמבר 2009, 11:03

תודה על התגובה,
אם כך אני מעדיפה להביא גנן כל חודש ויוציא את הקוצים מהאדמה מכיוון ואני רוצה לנטוע שם עצים בקרוב ודשא...
תודה שוב :)
סיסוש

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 23 נובמבר 2009, 22:19

אני חולק על דעתו של ידידי כהן סיון.ראונד אפ פועל לא יותר משלושה ימים לפי מה שמסרו לי חברי שעוסקים ביצור חומרים כאלו.הוא חודר רק דרך העלים ולא דרך השורשים.לכן אין סכנה של פגיעה משטיפה. אני עצמי מרסס או פוגע בעזרתו בדרך אחרת,גם בין צמחים אחרים. זה לא מזיז לצמחים אחרים.עדין אני ממךיץ למי שיש לו כסף לכך להשתמש בגנן ולא בקוטלי עשבים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 23 נובמבר 2009, 22:45

החברים של יואב ידידי הם סוחרים וכמובן שמה שמעניין אותם הוא שימוש מוגבר, ככל האפשר, בחומר. לא כך רשויות הגנת הסביבה האמריקאיות המזהירות היטב במאמר שאני מפנה אותך אליו כי לחומר הזה שיוריות (חצי-חיים = הזמן שלוקח לריכוז החומר הפעיל בקרקע שאולחה לרדת למחצית ערכו הראשוני) גבוה של 100 יום (!!!) ולא 3 ימים בניסוח ממנו משתמע כי כעבור 3 ימים לא נותר זכר מהחומר. אדרבא, כעבור 200 יום תשאר עדיין פעילות בשעור של 25% מהמקורית, וכעבור שנה השעור יהיה של 10%. מכאן, ככל שנשתמש ברוחב לב ונזהם את הקרקע ביותר חומר, כך עוצמת הפעילות תשאר משמעותית גם כעבור חודשים רבים.

גם הטענה שהחומר לא פועל על השורשים היא שטותית. זהו בדיוק המקום בו החומר מבצע את פעולת ההשמדה של הצמח. הנה מספר שורות מהמאמר המצורף עבור מי שיתעצל לקרוא את כל הטקסט (ראונד-אפ הוא אחד משמותיו המסחריים של החומר הכימי גלייפוסט):

Glyphosate has been called "extremely persistent" by the U.S. Environmental Protection Agency, and half lives of over 100 days have been measured in field tests in Iowa and New York. Glyphosate has been found in streams following agricultural, urban, and forestry applications.

ההפניה לכתבה המלאה: http://www.mindfully.org/Pesticide/Roun ... et-Cox.htm
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 63 אורחים