מזיק בעץ זית

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מזיק בעץ זית

הודעהעל ידי איילת » 26 אוקטובר 2009, 08:14

בוקר טוב לצוות יגור,

האם מישהו יודע מה תקף את עץ הזית שלי :roll: ???
התמונות מצורפות בלינק הבא:

http://picasaweb.google.com/ayelethass/ ... directlink
תודה מראש על כל העזרה,
איילת
איילת

Re: מזיק בעץ זית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 26 אוקטובר 2009, 19:00

למזיק שתקף את העץ הצעיר שלך קוראים עש היסמין (שם מדעי: Palpita unionalis). לפעמים הוא נקרא גם עש עלי הזית. תוקף את כל בני משפחת הזיתיים. בגידול המסחרי מומלץ למהר ולרסס כנגד רימות העש מיד כשמבחינים במתקפה על העלים הצעירים. החומרים המשמשים בחקלאות המסחרית כוללים: תכשירי מונוקרוטופוס, דורסן פיריניקס, סנסור, ביתרואיד, וטלסטאר. למיטב ידיעתי מרשימה זו רק האחרון מותר כיום לשימוש בגינון הביתי. אפשר לרסס גם עם סימשופר המותר גם הוא לשימוש בסביבת הבית. התוצאות דומות. אנא קראי היטב את ההוראות שעל האריזה לפני כל ריסוס. חובה להקפיד על אמצעי זהירות. כל החומרים המדוברים הם רעלים חזקים. הקפידי לרסס גם את פני המצע מסביב היטב היטב. עם זאת, מאחר ומדובר בעץ אחד צעיר, אני ממליץ לך לא לרסס אלא לאסוף את הזחלים ולהרחיקם, בשקית נילון קשורה, לאשפה. קשה להבחין בזחלים אבל זה ניתן כאשר מחפשים אחריהם. הם פעילים כמו רבים מזחלי המזיקים בעיקר בשעות החשכה. עם אור ראשון הם ממהרים לרדת ולהתחפר במצע/קרקע.
ש. כהן-סיון

Re: מזיק בעץ זית

הודעהעל ידי איילת » 26 אוקטובר 2009, 21:32

וואוו... באמת, בתשע וחצי בלילה חיפשתי ומצאתי 4 זחלים. ויש להם יכולת בריחה מדהימה, נגיעה קלה והם נופלים מהעלים עם איזה קור שהם טווים (תולעי בנג'י).
אין ספק הפכתם אותי למעריצה!!!

תודה רבה.
איילת

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 65 אורחים