ביו-קומפוסט

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

ביו-קומפוסט

הודעהעל ידי דבירונן » 28 ספטמבר 2009, 21:55

באחד האתרים על ורדים מצאתי המלצה לשימוש בקומפוסט שעבר תסיסה. האם זה ביו-קומפוסט. האם ניתן להשיג שק של 30 ליטר אצלכם ומה מחירו?
האם כדאי להצניע בקרקע בתקופה זו או כדאי לחכות לחורף כדי למנוע "מכת זבובים" כפי שהזהירו אותי באחת המשתלות?
תודה
דבירונן

Re: ביו-קומפוסט

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 29 ספטמבר 2009, 06:42

המושג ביו קומפוסט לא ברור לי כל צרכו. יש אצלנו קופוסט מצוין שעבר תהליך הכנה נקי מחומרים כימיים. יתכן שלזאת הכוונה. כל קומפוסט עובר תסיסה. אם לא עבר,הוא לא מוכן. אצלנו קומפוסט שעבר תסיסה. אבל מציע לך להשתמש במשהוא טוב יותר,בהומוס.מחיר שק 30 ליטר קופוסט,נע בין 15 ל 20 ש"ח.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי דבירונן » 30 ספטמבר 2009, 21:10

תודה
אני מעוניין לטייב את הקרקע סביב העצים והורדים וכן לטייב את האדמה (קליטת מים וכו..) בעציצים. האם הומוס עושה את העבודה טוב כמו קומפוסט?
כמו כן יש לי 15 מ"ר אדמה, לפיכך חישבתי (לפי 30 ליטר למר) שאני צריך 500 ליטר קומפוסט. האם זו כמות נכונה מתאימה? לכמה הומוס (בליטרים) אני זקוק? האם ניתן לבצע הזמנה שכוללת משלוח?
האם הזמן המומלץ הוא ינואר או שכדאי כבר עכשיו?
דבירונן

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 01 אוקטובר 2009, 11:12

הזמן המומלץ הוא אכן כחודשיים לפני תחילת הצימוח האביבי.
איני שותף להמלצת חברי. הומוס הוא מוצר טוב לשימושים מוגבלים, בעיקר לעציצים. אם תנסה לכסות בו את קרקע הגן תגלה מהר מאוד שאתה על סף פשיטת רגל. הומוס גם לא מטייב את הקרקע בכל מה שקשור לתאחיזת מים. הוא בעיקר מעודד פעילות מיקרואורגניזמים החשובים להכנת מזונותיו של הצמח לקליטה על ידי שורשיו. עצתי לך להניח לשימוש בהומוס בגן. תשתמש בקומפוסט מבית טוב, כזה הנמכר במשתלה מוכרת ובעלת שם טוב. קומפוסט ממקור מפוקפק עלול להזיק כיון שהוא עלול להיות לא לגמרי מוכן למטרה. אם אתה מתעקש ואין לך מגבלות כספיות, עשה שימוש בהומוס בעציצים וליד גזעי הצמחים. זכור שבין שמדובר בזה או באחר חובה לקלטר את החומרים אל תוך הקרקע אחרת לא תהיה להם שום השפעה שהיא.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 50 אורחים