כוריזיה בקבוקית - האם גודל העלים משתנה עם הגיל?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

כוריזיה בקבוקית - האם גודל העלים משתנה עם הגיל?

הודעהעל ידי טריקולורית » 05 יוני 2011, 12:11

אני מכירה את זה בברכיכטון צפצפתי. צורת העלה משתנה כשהעץ מתבגר.

האם גם בכוריזיה? כלומר האם שתיל מאוד צעיר ( 1.20 מ') עם חמישה עלים מאוד ארוכים (הארוך ביותר 8 ס"מ) ישנה את צורת העלים שלו, והם יהיו קטנים יותר - 4-3 ס"מ?

תודות וברכות.
טריקולורית

Re: כוריזיה בקבוקית - האם גודל העלים משתנה עם הגיל?

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 06 יוני 2011, 06:48

לא ידועה לי תופעה גורפת כפי שאת מתארת. אורך של 8 סמ' הוא האורך המקובל לצמח זה. אורך העלים מושפע בעיקר מרמת קרינת השמש. בצל נוטים העלים להתארך כדי לפצות על כמות האור הפחותה המגיעה לשטחם. מאידך, אם העץ מטופל היטב וכמות העלווה שעליו רבה, יתכן שיכוון את גודל העלה להיות קטן יותר - הכל על-פי צרכי ההטמעה של העץ.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טריקולורית » 06 יוני 2011, 06:59

העץ אכן היה תחת רשת הצללה של משתלה והעלים שלו ענקיים וחיוורים.

אתמול הבאתי סרגל והתברר לי כמה טעיתי. העלה הארוך ביותר 12 ס"מ ולא 8, אבל עכשיו הוא בשמש ישירה מהצהריים ועד הערב והעלים שלו כבר משתנים לגוון ירוק כהה.

גם דישנתי בחומר הטמא והחביב (20-20-20) כי הצמח נראה מורעב (כמה ס"מ טובים של השורש פרצו את תחתית העציץ שכבר היה קטן מאוד על העץ).

תודה לך וחג שבועות שמח!
טריקולורית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 06 יוני 2011, 07:09

להבא, השתדלי לא להעביר בבת אחת צמח ממצב של הצללה בתנאי משתלה לגינה. ראוי לתת לצמח להתרגל לתנאי הקרינה האמיתיים בגינה על-ידי הזזתו ממצב מוצל למצב אור שמש מלא בהדרגה, במשך מספר ימים. קרינת השמש עשירה במרכיב אולטרא-סגול וצמחי משתלות אינם מחוסנים בפני קרינה זו עם הגיעם לבית. זהו אחד הטעמים העיקריים לתלונות שאנחנו מקבלים על שתילים הנראים רע לאחר שתילתם בגינת הבית.

חג שמח גם לך ולכל באי האתר.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, sdfdflp ו 44 אורחים