עציץ תבלינים עצוב

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עציץ תבלינים עצוב

הודעהעל ידי Lpl » 18 מאי 2016, 13:23

שלום!
מזה כחצי שנה אני מגדלת עציץ תבלינים (נענע, אורגנו ובזיליקום רב שנתי) ששתולים שתוך מצע שקניתי במשתלה.
-האורגנו אף פעם לא מאוד שגשג.
-הנענע בחודשיים האחרונים מתדרדרת, העלים מתייבשים ואין עלים חדשים למעט ענף אחד חדש שגדל רחוק מהצמח המקורי. ליד הנענע מצאתי אתמול פטריה דקה חומה, בגובה של כ-3 ס"מ מהאדמה ותלשתי אותה.
- הבזיליקום היה מצוין עד לפני כשבועיים, אז משהו התחיל לכרסם את העלים, העלים איבדו את הצבע היפה והחלו להצהיב ולהתייבש. היום בזמן גיזום מצאתי שני זחלים לבנים באורך כסמטינטר וחצי וקוטר של מספר מילימטרים בתוך קור שקוף-לבן ( זרקתי את הזחלים המדוברים ואין לי תמונה שלהם, באזור הקדמי שלהם היו "פנים" שחורים, ולכל אורכם לא היו חלקים אלא בנויים "חוליות-חוליות").
אציין שהרבה פעמים ראיתי שמרחפים קצת ברחשים סביב העציץ.
מה זה?? האם עוד ניתן להציל את התבלינים?
איך מונעים חזרה של המזיק?
ועוד שאלה- בגלל השרב בשבועות האחרונים העלתי את תדירות ההשקיות. האם השקייה מרובה מדי תרמה לכך ואיך אפשר לדעת כמה מים וכל כמה זמן להשקות?

המון תודה מראש!

**אני מתקשה להעלות תמונות. באיזה פורמט רצוי להעלות את התמונות?
Lpl

Re: עציץ תבלינים עצוב

הודעהעל ידי Lpl » 18 מאי 2016, 17:50

במבט נוסף על הבזיליקום, מצאתי גם זחל ירוק באורך של כשני ס"מ מטייל וזולל לי את הצמח (הפעם צילמתי אך האתר לא מאפשר לי להעלות את תמונותי). סילקתי גם אותו.

קראתי קצת בפורום וראיתי המלצות חוזרות להשקות עם מי סבון את האדנית ולגרום לזחלים לצאת מהמצע.
בכמה מי סבון יש להשקות את האדנית (אורכה כ- 85 ס"מ) ומה צריכה להיות כמות הסבון לליטר מים? האם לשטוף אח"כ במים רגילים? תוך כמה זמן צפויים לצאת הזחלים?
והאם יש מה לעשות כדי למנוע את חזרת הזחלים בעתיד?

תודה!
Lpl

Re: עציץ תבלינים עצוב

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 20 מאי 2016, 10:32

ריכוז של כף לליטר,להשקות. לא לשטוף אלא לעבור להשקיה רגילה.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים