הלואיזה שלי נבלה :-(

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הלואיזה שלי נבלה :-(

הודעהעל ידי רותם7 » 18 ספטמבר 2011, 03:05

שלום רב.
אני מגדלת במשך כחצי שנה שיח לואיזה יפהפה שגדל לתפארת.
הכל היה טוב ויפה, אך לפתע בבת אחת- כל השיח נבל בפתאומיות! הייתי בשוק כשראיתי את זה.
הבנתי בדיעבד שבשבוע שקדם למקרה, בכל פעם שהכנתי תה מהלואיזה- צפו בכוס התה נקודות שחורות
שמשום מה התעלמתי מהן והעפתי אותן עם כפית. לא זכור לי שראיתי נקודות שחורות זזות על העלים בעציץ עצמו....
אז מה קרה ללואיזה המסכנה? ושאלה יותר חשובה- האם זה בסדר שבמשך שבוע שתיתי תה עם עלים חולים?
ודווקא השבוע שתיתי המון תה עם לואיזה בשביל העיכול.........
תודה! רותם
רותם7

Re: הלואיזה שלי נבלה :-(

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 18 ספטמבר 2011, 07:57

לגבי שתית התה,אין בעיות. אם היו כנימות על העלים הן הלכו לעולמן כמעט מיד עם החליטה.
לגבי הצמחף קודם כל בדקי אם הענפים עדין ירוקים מבפנים. גזמי קצוות ותשקי כרגיל ויש סיכוי לההתאוששות.
אם אין סימני חיים,ערי ותשץלי חדש אבל לא באותו מקום.
מה קרה לצמח? לא יודע כמובן. אבל ספרו איך טופל והאםקרה משהוא חריג בסביבתו בזמן האחרון. למשל ריסוס.
אצל בני בגינה שיח לואיזה מבוגר . שתינו כבר אלפי כוסות תה מעליו. לפני שבועיים רוססה הסביבה בלי פגיעה ישירה,נגד העשבים שבסביבהה. הצמח איבד 90% מעלוותו. אולי לא ישרוד.אז אולי היה גם אצלכם משהוא כזה?
גרטמן יואב

הודעהעל ידי רותם7 » 18 ספטמבר 2011, 11:58

תודה על התשובה המהירה!
הדבר היחיד שעולה בדעתי הוא שבזמן האחרון יש כל הזמן יונה שמחרבנת לי על העציצים (מדובר במרפסת עם עציצים, לא גינה).
אבל היא נטפלת רק לפסיפלורה ולא ללואיזה, אך בכל זאת ראיתי כמה נוצות בעציץ של הלואיזה. יכול להיות שזה קשור?
לא הצלחתי להבין אם הענפים ירוקים מבפנים או לא, אבל עשיתי כעצתך וגזמתי אותם, השארתי מספר ענפים עירומים, ניקיתי את
האדמה והוספתי עוד, והשקיתי. נקווה שזה יעזור.....
רותם7

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 19 ספטמבר 2011, 09:59

צואה של יונים עלולה לגרום לתופעות כאלו.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים