זוטה ומליסה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

זוטה ומליסה

הודעהעל ידי nizanitm » 07 דצמבר 2010, 13:50

רציתי לשאול ... אני מגדלת מליסה שכשאשר נרכשה נאמר לי שזו מליסה רפואית.

לאחרונה במהלך ביקור באינטרנט התברר לי כי ככל הנראה מה שיש ברשותי הוא הלימוני. מצאתי 2 תמונות ות שנראות יחסית זהות אך יחד עם זאת שונות וכי המבנה של המליסה הרפואית אפור יותר.

1. האם באמת צבעי העלים שונים?
2. האם מעלותיו של הצמח שונים בין 2 הזנים? אם כן מה מיחד את הזן הלימוני ומה מייחד את הזמן הרפואי?

לגבי זוטה לבנה...

גם שתיל שלה רכשתי וגם לאחרונה גילתי כי ככל הנראה שיש לי או זמן אחר או צמח אחר. ע"פ תמונות באינטרנט יש באמת 2 צמחים שנראים שונה אחד מהשני כרגע יש לי את שניהם. האחד גבעוליו קשים יותר וזקורים ועליו קטנים יותר והשני גבעוליו גמישים יותר והעלים יותר גדולים. על הזן הגדול יותר היה כתוב כי פריחתו בקיץ ואילו על הזן עם העלים הקטנים יותר והגבעולים הזקורים נרשם כי הפריחה בין מרס לדצמבר.

האם אלו 2 מינים שונים של אותו הצמח בעלי אפקט רפואי זהה או שמה הם שונים בתכלית?

צירפתי תמונות מהאינטרנט שמתאימות בול למה שיש לי הן לגבי המליסה והן לגבי הזוטה.

לא היה מקום לקובץ השלךישי להלן קישור לתמונה

mashtelaadhabait.com/htmls/product.aspx?c0=14...‎

אודה לעזרה

תודה.
קבצים מצורפים
זוטה גבעולים רכים.JPG
זוטה גבעולים רכים.JPG (100.94 KiB) נצפה 3254 פעמים
מליסה רפואית.JPG
מליסה לימונית.JPG
nizanitm

Re: זוטה ומליסה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 07 דצמבר 2010, 17:27

יופי של תמונות שעוזרות בזיהוי.לדעתי האישית המליסה שנמכרת במשתלות אינה קרובה אפילו למליסה רפואית. הרפואית היא צמח בר שאיני זוכר מה תכונותיו הרפואיות. עכ"פ תה ממנו הוא קצת יותר לא טעים מתה הכי מגעיל ששתיתי אי פעם. במשתלות נמכרת מליסה שאני מכנה אותה לימונית ורק מליסה כזאת. כל תכונות המרפא המיוחסות לה הן שלה ולא של זאת שצומחת בבר או שגם לה תכונות דומות.במשתלות אנו עושים טעות לדעתי וקוראים לה רפואית כי זה מתאים לתכונותיה ואין לנו את שמה הנכון.אין שוםפ דמיון בין השתיים.אבל הצמח טעים ולמי שמאמין בצמחי מרפא הוא גם עוזר.
זוטא לבנה בתמונה היא הצמח האמיתי במופע חורפי. זהוא צמח התרבות מחד וצמח הבר מאידך. כל התכונות המיוחסות לצמח,מתאימות לשני המופעים ההבדל בולט יותר דווקא בבר.שם מיד לאחר הגשם מופיעים עלי חורף בעוד על ענפי הפריחה מופיעים עלים קיציים ופרחים אפילו בעונה זאת.
גרטמן יואב

Re: זוטה ומליסה

הודעהעל ידי nizanitm » 20 דצמבר 2010, 20:34

תודה על המענה והכנות :-) המשך שבוע נפלא
nizanitm

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים