נענע ומרווה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

נענע ומרווה

הודעהעל ידי nizanitm » 07 דצמבר 2010, 13:17

שלום אני אשמח לעזרתכם.

יש לי המון שתלי נענע רובם מייחורים. שמתי לב שלאחרונה הענפים מצטמקים ומתייבשים על אף שיש עלים עדיין אבל נראה שהצמיחה נעצרת.

ניסיתי לקצץ את היבשים ולא נראה שזה עזר במיוחד. האם ישנה סיבה לכך והאם זה ניתן למניעה?!

כמו כן יש לי 2 צמחי מרווה שלאחרונה הופיע עליהם מעטה לבן כמו אבקה ונראה שהצמח הולך ונעלם . מה זה והאם זה ניתן לטיפול?

אם יש צורך בתמונות אנסה לארגן .

תודה מראש על העזרה.

יום טוב,
ניצנית
nizanitm

Re: נענע ומרווה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 07 דצמבר 2010, 17:17

צמיחת הנענה נעצרת בד"כ בחורף.היובש השנה והקור בשנים אתרות עלול לגרום לכך. תתחדש באביב אלא אם תוחזק במקום חמים ולח במשך החורף עובדה ,השתילים שאנו מוצאים במשתלות בכל הארץ שהם רעננים וטובים ולשימוש.אז זכרי גם שמדובר בצמח שחי בטבע במים זורמים כל ימיו.
לגבי המרוה חושד במחלת עלים. לא מנסה לזהות בלי צילומים טובים.נסי לרסס במים עם מעט חומץ. תרופת סבתא שלפעמים עוזרת.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי nizanitm » 20 דצמבר 2010, 20:36

היי יואב,

ראשית תודה על המענה.

שנית ....

משתלה שבה אני קונה לעיתים קרובות אמרה לי כי הסיבה לכך שהעלים בנענע מתכווצים מאוד היא מעודף שורשים והסתבכות. נשמע קצת מוזר...האם יש היגיון בדברים? אם כן האפ הפתרון הוא פשוט הורדת כמות השורשים?

דבר נוסף...אם הסיבה הינה החורף כיצד מתקיימים שתילי הנענע במשתלות? בכל אופן...היות ואני גם מתעסקת בייחורים...אם אשים את הנענות "המצומקות" תחת אותה מנורה המשמשת לייחורים האם יש סיכוי כי תחלים?

תודה מראש,
ניצנית.
nizanitm

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 21 דצמבר 2010, 14:44

הסיבה היא החורף..הורדת שורשים לא תעזור. לפחות לא בחורף
גרטמן יואב

הודעהעל ידי dzrihen » 31 מרץ 2011, 17:14

הי
רציתי לדעת אם ניתן לגדל נענע ולואיזה באדנית קטנה במרפסת של קומה 4?
האם הצמחים יקבלו מספיק שמש? וכמה מים צריך?
ומה ניתן לעשות נגד היונים הטורדניות???
תודה :)
dzrihen

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 01 אפריל 2011, 08:43

נענה ומרווה ושאר תבלינים ניתן לגדל גם בקומה שמינית ועשירית. הגובה לא קובע. בגובה הבעיה היא שיש רוחות והללו פוגעות בצמחים. אם נארגן אותם בפינה מוגנת מרוחות חזקות,נוכל לגדל כמעט כל דבר.
לנענה מספיקה אדנית לא עמוקה.אבל היא צמח מים וצמח שסובל מרוחות וקור בחורף.
ללואיזה ישהשתמש בעציץ עמוק יותר . במרפסת תדרוש השקיה יום יומית.בחורף תהיה נשירה,אלא אם תוגן היטב מרוחות פרצים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים