כנימות בלואיזה?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

כנימות בלואיזה?

הודעהעל ידי דנה » 22 יולי 2010, 07:53

שלום
סוף סוף הצלחתי לגדל 2 עציצי לואיזה לתפארת, ואף לגזום בהנאה עלים לייבוש ושימוש עתידי. אבל כעת שוב הופיעו עליהם מעין נקודות שחורות קטנות, בעיקר העלים הישנים יותר. בעבר אמרו לי שזה כנימות ועשינו טיפול לכנימות, שעזר רק באופן חלקי. אך עיקר הבעיה היא שאני רוצה להמשיך ולקצור את פירות הגידול (כלומר את העלים) לשימוש בחליטות תה, וטיפול בכנימות אינו מאפשר זאת. אשמח לשמוע דעתכם בעניין ועצות להצלת הצמח והצלת התה...תודה, דנה
דנה

Re: כנימות בלואיזה?

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 22 יולי 2010, 16:19

האמנם אלו הן כנימות? כך אמרו לך בעבר, אבל לצערי אני לא יכול לסמוך על כך כאשר אני בא לייעץ כיצד לך לפתור את הבעיה המציקה לך. ומה אם נקודות שחורות אלו אינן כלל כנימות, אלא הן תולדה של מחלה כזו או אחרת? הרי בהציעי לך מה לעשות בהנחה שאלו כנימות, הבעיה לא תפתר ואת תסברי שקיבלת עצה לא מועילה.
לכן, ראשית חכמה בואי נוודא במי/במה המדובר. הטוב ביותר הוא שתצלמי עלים פגועים ותצרפי כאן תמונות חדות וברורות. אם אפשרות זו קשה עליך, בדקי את אם נקודות אלו נעות לאיטן. האם יש להן מבנה המרמז על היותן חיות, כגון רגליים, מחושים זעירים? האם הן כגבשושיות ובולטות מעל פני שטח העלה? האם ניתן להסירן ממקומן, נאמר בעזרת קיסם עץ מבלי לקרוע את העלה? האם יש בקרבתן הפרשות כלשהן, או שקיקי ביצים (דומים לצמר גפן לבן, אבל נוזליים/דביקים)? כאשר נהיה בטוחים שהמדובר הוא אכן בכנימות עלה, נמצא לך פתרון שיאפשר לך להמשיך ולהנות מעלוות הצמח.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים