התייבשות בדשא קוקיה באיזור הרי יהודה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

התייבשות בדשא קוקיה באיזור הרי יהודה

הודעהעל ידי ey » 19 ספטמבר 2021, 06:09

שלום שלום
פונה אליכם לעזרה בהצהבה נרחבת של דשא מסוג קוקיה במושב מבוא בית"ר (גובה 650 מעל פני הים) בתחילת ספטמבר.
בחודש יולי שתלתי 70 מ"ר דשא מסוג קיקויה, תיחחתי את האדמה הכבדה באיזורינו, דישנתי בקומפוסט ובבונה מדשאה, והשקיתי כמויות יפות במהלך השבועיים הראשונים, הדשא נקלט מצויין ולבלב מהמם במשך חודש וחצי. במהלך יולי אוגוסט דאגתי לכסח בגובה 7 -8 ס"מ כדי לא לפגוע בשורשים והשקיתי פעמיים בשבוע כולל תוספות שרב מדי פעם.

בתחילת ספטמבר הופיעו הצרעות הרבות והבנתי שככל הנראה ישנם זחלים בדשא, פיזרתי "מקס גארד" והשקיתי כיאות, ולאחר שבוע שהצרעות נשארו פיזרתי שוב מקס גארד בכמות נכבדת יותר, והשקיתי בכמות נכבדת עוד יותר...

מצב הדשא כרגע הוא שנשארו כמה קרחות ירוקות (מצ"ב תמונה) ושעל העלים יש את הכתמים החומים החלודים (מצ"ב תמונה),כיסחתי פעם אחת נמוך יותר בתקווה שזה מה שיעזור לו להתאושש, ומחכה לתוצאות. הדשא לא נתלש בקלות כלל, וכמו"כ שמתי לב שהמכסחת שלי משאירה לא מעט כסחת בינות לעלים ומעתה אני אגרוף בעדינות אחרי הכיסוח.

אני דואג לדשא, ולא יודע אם מדובר בתוצאות של מוצצים שעוד ישתקמו ורק למקס גארד לוקח זמן, או שמא מדובר בעודף / חוסר מים, ואיך בכלל מודדים כמה אני משקה למ"ר?
אשמח מאוד לאבחנה ועצה
תודה רבה
איתן
קבצים מצורפים
20210919_064934 (2).jpg
ey

Re: התייבשות בדשא קוקיה באיזור הרי יהודה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 19 ספטמבר 2021, 07:23

סוכות שמח ושאלה תהיינה הבעיות היחידות לשנה החדשה.
מים בכל כמות שתגישו לא יזיקו לדשא כל עוד הם לא מים עומדים לשבועות.
דשא הקוקויה סותם תעלות ניקוז בעמק יזרעאל!!
יותר מים וספסן במקום המקס גארד.
זה עשוי לפתור את הבעיה חלקית או יותר מזה.
גרוף הכסחת חשוב מאוד.
זה חומר שאוטם את הדשא ומזרים חלק ניכר מהמים לשטחים מחוץ לדשא. לא לשים קומפוסט על דשא קיים!!!

מדידת מים:יש לדעת את ספיקת הממטירים ,שטח הכיסוי של הממטיר וזמן ההמטרה.
לפי זה ניתן לחשב כמה מים לכל מטר רבוע.
קשה ולא כל אחד יודע לחשב זאת לכן ממליץ על 30 עד 45 דקות כל יום בעונה זאת.
גרטמן יואב

חזור אל פורום מדשאה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים