הופעת כתמים שחורים בדשא

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: הופעת כתמים שחורים בדשא

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 12 יולי 2010, 17:57

לגבי התמונה שסימנת אותה בשם "green"  אין כל בעיה, כמובן. לבי אלו המסומנות בשם "yellow"' הן מראות פגיעה פטריתית אופינית. מס' 1 נפגע על ידי פטריה מהסוג ששמו Cercospora ואילו מס' 2 מראה פגיעה אופינית מאוד לפטריה מהסוג Ascochyta. איבחונים אלה אינם ודאיים. איבחון ודאי אפשרי רק בבדיקה מעבדתית. בשני המקרים אין צורך להיות מודאג, אבל כן חיבים לטפל לפי ההמלצות הרגילות: השקיה רק מוקדם בבוקר כל עוד יש טל והעלים רטובים במילא. לא להשקות לעיתים תכופות. לתת השקיה טובה אחת כל 7-10 ימים, עדיף להמתין כמה שיותר ובלבד שהדשא לא נראה סובל ומתיבש. אבל כאשר משקים לתת כמות טובה כך שהקרקע תרטב טוב עד לעומק של 15סמ'. בדרך זו נצמצם את הזמן בו הדשא רטוב כי הרטיבות אחראית להתישבות הפטריות ולהפצת המחלות. חשוב כמו כן לעבור עם מגרפה קשיחה ולסלק את כל הדשא היבש המסתתר סמוך לקרקע ומהווה בית גידול למחלות ומזיקים.

לגבי התמונות אותן סימנת בשם "black", לצערי לא ניתן להבחין עליהן בפרטים. התמונות כהות מדי. מולל כמה עלים כאלה בין אצבעותיך. האם האצבעות נצבעות בשחור? אם כן, דווח כאן. אם לא, צלם עלים אלה שוב, כאשר הפעם תקפיד על תנאי תאורה נאותים שיחשפו את הפרטים שעל העלים. ככלל, די לעת עתה להשקות כפי שהמלצתי. אל תדשן! בפרט לא בדשן המכיל חנקן בריכוז גבוה. דשן כזה גורם לצימוח מוגבר של העלווה, ולכן לשיגשוג לפטריות שנטפלו לדשא. אתה יכול, אם אתה רוצה או אם המצב מחמיר, לרסס את הדשא מיד לאחר שהושקה, בתרסיס קוטל פטריות בעל ספקטרום רחב. סיסטאן, פוליקור, ספרול, או ספרול+מנצידן הן אפשרויות כאלה. חזור על הריסוס עד שתבחין בשיפור.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ep333 » 12 יולי 2010, 19:45

תודה על התשובה המפורטת.
לגבי האיזורים ה"שחורים" - כנראה שעשיתי בלאגן בפיזור הברזל. ניתן לראות בוודאות שהאיזורים השחורים - הופכים עם הזמן לירוק כהה ואין יותר עלים צרובים. האם נשמע לך הגיוני?

לגבי הפטריות - אני אקח את הטיפ שלך לגבי ההשקיה - הדשא כיום מקבל מים רבע שעה שלוש פעמים בשבוע. אני אנסה להכפיל את הזמן ולהשקות רק פעם בשבוע.
אני לא אדשן.
תוך כמה זמן אני אמור לראות שינוי?

אגב - המדשאה מכוסחת על ידי רובומו. האם יש לזה איזושהיא משמעות?

שוב תודה!
ערן.
ep333

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 14 יולי 2010, 08:06

קשה לאמר מתי יבוא השינוי. אני ממליץ על לפחות שעה השקיה ,פעם בשבוע. ביגור אנו מסתפקים בחצי שעה בלבד. הדשאים נראים בהתאם. השקיות תכופות מהוות מצע טוב לפטריות .אני דווקא מתקשה להחליט על זיהוי המחלות . יש עוד רבות אחרות. הטיפול במחלות הוא לרוב דומה. יש אצלנו חומרים למקרה הצורך. עדין סבור שסילוק כסחת נגועה חשוב לצרכי מניעת חזרת המחלות.יבוש עור מחד אבל,יכול לפגוע חלקית בדשא. ביגור לא מפזרים חומר נגד מזיקים(שישנם לפעמים) בשום מצב.
גרטמן יואב

הקודם

חזור אל פורום מדשאה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 50 אורחים