דשא חדש

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

דשא חדש

הודעהעל ידי לולו » 28 ספטמבר 2009, 23:49

הדשא שלי מסוג סופר אלטורו, הוא בן כמעט 3 שבועות.
עד לפני כמה ימים נראה היה שהכל נקלט יפה ללא תקלות.
מה שנראה לא טוב עכשיו שמרבד אחד, במרכז הדשא, החל להצהיב מאמצעו, ולהיראות כאילו שהוא יבש (הוא לא יכול ממש להיות יבש כשמשקים כל יום, אבל ככה הוא נראה) , והיובש הלך והתרחב כמעט על 2/3 מאותו המרבד.
תופעה דומה נמצאת על מרבד נוסף בשולי הדשא.
שאר הדשא, חלקה של 61 מ"ר, היא ירוקה ורעננה, ולכן תמוה הדבר העיני.
עלי לציין שהדשא קיבל מים בכמות המומלצת על ידי הספק של הדשא,גם פיזרתי חומר הדברה לפני הנחת המרבדים.
מה יכולה להיות סיבת ההתיבשות ?
האם יכולה להיות כאן תופעת הדבקות ממרבד למרבד ?
מה יש לעשות ?
תודה
לאה
לולו

Re: דשא חדש

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 29 ספטמבר 2009, 06:38

אם מדובר במחלה,אז קרוב לודאי שיכולים להידבק חלקי דשא נוספים. נסו לשפוך סבון בערב על המרבד הפגוע. אם יש זחלים הם יופיעו. פעילות נגד מזיקים שנעשית מוקדם יותר, לא תמיד יעילה. מציע גם שתשלחו תמונות. גם של עלים נגועים(תקריב) אפשר גם דרך צור קשר. בינתיים,לא יזיק לטפל נגד מחלות-פטריות.שאלו במשתלה קרובה או אצלנו.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי לולו » 30 ספטמבר 2009, 15:41

אני מצרפת שני לינקים עם תמונות של הדשא.
תמונה אחת מראה מרבד אחד בראשית התהוות הפגם, ותמונה שניה מראה את החלק הפגום בעיצומו, כמעט כל המרבד יבש.
יש לי עוד 2 מרבדים עם תקלה דומה.
טרם שמתי סבון על המקום הנגוע.
והיה ויצאו זחלים, מה עלי לעשות ?

http://img32.imageshack.us/img32/1494/p9291326.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/662/p9291328.jpg
לולו

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 01 אוקטובר 2009, 11:05

אין בעיה מיוחדת עם שני המרבדים הנראים בתמונות. איני מבחין בסימני מחלה שפרצה לאחר הנחת המרבדים, ולו היתה כזו היא לא היתה מגבילה עצמה למלבן של המרבד המסוים אלא פורצת את גבולותיו אקראית לצדדים. מאותה סיבה גיאומטרית אין גם שום קשר למזיקים. מה כן? המרבדים האלה הגיעו אליכם מוחלשים/חולים, או שכבו אצלכם בשמש מעל לכל שאר הערימה והתיבשו עד להנחתם. אם ההתיבשות בשמש אינה מתאימה למה שהיה בשטח, סימן שהמרבדים היו במצב לא טוב כאשר קיבלתם אותם, ואתם זכאים להחלפה על-ידי הספק. בשלושה שבועות לא יכולתם לגרום נזק כזה, ועוד בצורה אקראית, מרבד פה ומרבד שם. אני מציע שתבואו בדברים עם הספק/משתלה ודירשו את החלפת המרבדים האלה. יש סיכוי טוב שבאביב הבא גם מרבדים אלה יקלטו וישתקמו אך אינכם חייבים לקבל זאת, ובאביב יהיה מאוחר לבוא בטענות לספק אם למרות הכל הם לא ישובו לצמוח. 
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום מדשאה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 73 אורחים