תופעה לא מובנת

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

תופעה לא מובנת

הודעהעל ידי טריקולורית » 12 אוגוסט 2010, 07:01

בוקר טוב

לפני ארבע שנים שתלתי צאלון בן שנתיים בנקודה שבה היה קצהו של מחסן שנהרס חצי שנה לפני השתילה. המחסן היה מחובר למים (היה בו ברז וכיור), עם צינור שחיבר אותו גם לתא ביוב שנמצא במרחק של 8 מ'. היום אין מחסן ואין כיור וצינור הביוב אינו בשימוש.

הכל היה בסדר, אבל לאחר השקיה ניכשתי דשא שצמח קרוב מדי לגזע הצאלון, והאדמה הריחה מביוב. גם הבוץ היה קצת אפרפר כמו בוץ של ביוב.

העלווה של העץ עדיין רחוקה 4 מ' מתא הביוב שאליו היה צינור הביוב של המחסן מחובר. אין מצב שהם הגיעו לתא הביוב, וגם הנקודה שבא הוא שתול גבוהה מתא הביוב (יש שיפוע מתון).

מה זה יכול להיות?
טריקולורית

Re: תופעה לא מובנת

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 12 אוגוסט 2010, 07:22

לצערי איני מבין מספיק בהתנהגות של צינורות ביוב.אני יכול רק להביע השערה/השערות.
אולי נותר בבצינור חומר אורגני שלא נשטף על ידי זרמי המים מן הברז שהיה במקום. החום והלחות גרמו להם להירקב ולהעלות ריח.מציע לנסות ולסלק פיזית את הצינור וכל שמסביבו ולמלא באדמה מקומית או בחול.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי טריקולורית » 12 אוגוסט 2010, 08:28

יואב תודה על התשובה המהירה.

את הצינור אי אפשר לסלק בלי לפגוע בשורשי הצאלון.

אחרי ארבעה חורפים הייתי מצפה שכל חומר שהוא יישטף מהקרקע. יש מצב שהשורשים סדקו את הצינור? יש מין רווח בין השורשים לאדמה ליד צוואר השורש של העץ וגם קן נמלים אדיר. יש מצב שנוצרה איזו מוליכות של נוזלים מלמטה כלפי מעלה ומי ההשקיה שמחלחלים לאט ומציפים את הגומה של הצאלון מעלים שרידי חומר אורגני מהביוב כלפי מעלה? זה אפשרי מהבחינה הפיזיקלית?
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 13 אוגוסט 2010, 04:57

אני יכול רק לשער. אבל זה לא נראה לי. ניקוי השטח הוא הפתרון.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים