בעיה בתפוח וגם בהדרים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: בעיה בתפוח וגם בהדרים

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 24 יולי 2010, 20:36

7 הערות על הנושא:

1. "כנמת" הוא שמה של פגיעה בריאותית בראשי בני אדם ההופכים לפונדקאים למיני כינים. אין שום קשר בין כינים לכנימות עלה, ותמהני על טעות לשונית זו שלא אופינית כלל לידידי יואב.
2. אין על תמונה מס' 5 שום כנימות עלים. נראות נקודות בהירות שעלולות לנבוע מגורמים שונים. לא ניתן על סמך איבחון כזה לומר מה הגורם. מכל מקום, לעת עתה נקודות אלו לא נראות לי חשובות מדי. אם יואב ספר משום מה מלמטה למעלה, וכוונתו היא לתמונה מס' 3, תנוח דעתך. אין בעיה כלל, לא כנימות ולא שום מזיק אחר. זהו עלה זקן שזמנו הגיע לעבור לעולם האמת. אם יש מספר רב מאוד של עלים כאלה, יתכן שצריך לחשוב שוב אם העץ לא נפגע על ידי מחלה כלשהי. לעת עתה אין עדות לכך.
3. גודל התמונה מספיק בהחלט. צריך פשוט להקליק על כל אחת מהתמונות כדי שתפתח במלוא גודלה. התמונות ברורות ואין צורך להטריד בבקשת משלוח מיוחד לכתובת האתר.
4. למרות המצב של היובש המוכתב על ידי הרשויות, ושיש להצטער עליו כמובן, העץ נראה לא רע. נראה ששורשיו העמיקו אל מקום שהינו עדיין לח דיו מגשמי החורף שעבר. בכל זאת מומלץ להשקות עם כל כמות מים שאפשר לנדב לטובת הענין.
5. נימקס כאמצעי נגד מחלות יעיל בדיוק ככוסות רוח למת. גם לכנימות עלה אינו מזיז בדרך כלל. עוזר כנגד אקריות ותריפסים. נוכחותם יכולה, אולי, להסביר את אותן נקודות בהירות בעלה של תמונה מס' 5.
6. בשתי התמונות האחרונות רואים פרט של חרק העונה לשם פנדור הכותנה. הוא מתחיל עתה להתגוגדד בהמוניו לקראת עונת החורף. אינו מזיק אבל מראה הצברים שלו דוחה. לא לבזבז ריסוסים כנגדו.
7. הפירות הרקובים הם עבודה של זבוב הפירות. כיום אין מה לעשות בנדון מלבד (חשוב מאוד!!!) להרחיק מיד את כל הפרי הנגוע, כולל כל מה שנשר לארץ, כדי למנוע מתקפה רבתי בעונה הבאה. לקראת האביב הבא, יש להפעיל תוכנית טיפולים נגד זבוב הפירות. שלח תיזכורת בתחילת מרץ 2011 וננחה אותך כיצד לפעול.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 24 יולי 2010, 21:17

תודה מקרב ליבי מר כהן היקר ושבוע טוב.
כתבת תשובה מפורטת אשר עזרה לי מאוד,בכוונה ניסיתי לצלם תקריב של החרק על העלה-הוא כל הזמן בתזוזה אז זה מה שהצלחתי.
כשעובדים עם Image Viewer ראוי לשמו ולא עם הזבל של windows אז יש הבדל עצום בין תמונה מוקטנת למקורית,זה בערך כמו להשוות
יונדאי משפחתית ל bmw סדרה 7 ;) :D ,צילום הוא תחביב רציני שלי ואני מבין טיפונת בתמונות :D :D :D ,חבל כל כך שהגבילו כאן את גודל הקובץ המותר להעלות.
תודה רבה.
סאלם יוסף מוולאעי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 25 יולי 2010, 08:43

בוקר ושבוע טוב. אני הטעיתי אותך. כוונתי היתה לתמונה השלישית. איך ששלחת זה מצוין.אבל אם תוכל לשלוח לי את כל סט התמונות דרך צור קשר.זה יגיע ל מאיל שלי במשתלה.
העלה בתמונה בריא לדעתי.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 25 יולי 2010, 08:49

איך שהוא התמונות של התפוח גדלו לי גם כן. סובל בעיקר מעש התפוחים. שתוקף פרי של נשירים רבים. יתכן גם מזבוב ים התיכון/הפירות.כרגע אין מה לעשות. צור עמנו קשר באביב המאוד מוקדם לגבי זן התפוחים שבתמונה. להדרים קונפידור ועוד תמונות.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 25 יולי 2010, 11:22

איי אייי אייייי אייי זמזם סאלם יוסף לעצמו תוך כדי גירוד זיפים לא רצוני :o :o
אבל שלחתי לך את כל הסדרה למייל שלך כפי שבקשת יואב-הפטיר סאלם ומשך בשערותיו בייאוש :o :o
איי איי איי נאנח סאלם יוסף,,טוב יואב טוב,בכל זאת תעשה לי טוב על הנשמה ותתבונן בהם כי כבר שלחתי,והן באיכות טובה :D .
תודה.
סאלם יוסף מוולאעי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 26 יולי 2010, 09:05

איי איי איי חירחרתי-חייכתי למקרא דבריו של גברא רבא יוסף סאלם מוועלאי, מצאצאי פאר יהדות תימן המהוללה, כאשר אני מחפש זיף חמקן לתלוש אחרי גילוח הבוקר. איי איי איי אמרתי לעצמי, והרי יואב מקבל תמונות כל העת ובלי לנג'ס לו קטן הסיכוי שיזכור במה המדובר. איי איי איי הוספתי, והן כבר ניתן תאור מלא למצב ומדוע לבקש עוד תמונות אשר ספק אם יועילו אם בכלל יזכו לשטוף את עיני הבוחן?

סאלם יוסף ידידנו, תנוח דעתך רק אל תשכח לפעול כנדרש בבוא האביב הבא.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 26 יולי 2010, 14:52

תודה רבה מר כהן היקר.
דודתי תחייך מאוזן לאוזן כאשר תקרא הדברים :D
אין ספק שהעצות המועילות שכתבתם כאן יעזרו לה לטפל בעצים לקראת היבול הבא.
שוב תודה רבה מקרב לב והמשך שבוע פורה.
מורי סאלם יוסף מוולאעי :D
סאלם יוסף מוולאעי

הקודם

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 66 אורחים