אוג חרוק - עלים צהובים, סימני גסיסה ?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

אוג חרוק - עלים צהובים, סימני גסיסה ?

הודעהעל ידי travel81 » 27 יוני 2010, 10:39

שלום רב לכולם,

שתלתי מספר שיחים בקו ראשון מול הים , באדמה שהיא מצוק כורכור...אחרי שחפרתי בכורכור ושתלתי את השיחים, מילאתי את הבור באדמת הורמוס....ככה המליצו לי במשתלה ממנה קניתי את השיחים.

בהתחלה הכל היה נראה כמו שצריך, השיחים גדלו בקצב משביע רצון... אבל עכשיו...חודש בערך עבר ולפחות 3 שיחים עושים את הסימנים הבאים
עלים מצהיבים, חלק מהעלים מתים ונושרים, והשיח כולו משנה את צבעו להרבה פחות ירוק משאר השיחים.

הייתי שמח לשמוע, אם יש לכם מושג מה הבעיה, הבנתי שזהו שיח חזק שאמור ויכול לגדול בכל מקום.

כמובן שאני דואג להשקיה סדירה
תודה מראש
אבי
travel81

Re: אוג חרוק - עלים צהובים, סימני גסיסה ?

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 יוני 2010, 08:29

אני עובד במשתלה כבר שלושים שנים. עדין לא ירדתי לסוף המושג "השקיה סדירה" אנא ציין איזו השקיה.
ולענין: מה המרחק מהים והאם הצמחים "רואים" את הים. רוח הים מלאה ברסיסי מי ים והללו הורגים צמחים גם רחוק מהחוף.
עלים מתיבשים הם סימן לא טוב . אבל לא בהכרח סימן למוות צפוי של הצמחים.יותר סביר שאלו פגיעות רסיסי המלח של הים.צמח אלת המסטיק על חוף הים,קרוב לחוף 20 ס"מ או פחות זה גבהו
.אחרי תלולית חול הוא יכול להגיע למטר ויותר. קרי הוא נשרף מלמעלה. האוג החרוק אינו מתאים לקוו ראשון ליד הים. מציע לנסות דווקא את עץ השמן המנוקד(יצהרון מנוקד).
גרטמן יואב

הודעהעל ידי travel81 » 28 יוני 2010, 15:27

אני משקה פעם ביומיים עם צינור בשעות הערב, הצמחים נמצאים מרחק של כ-100-150 מטרים מהים, בגובה של 10 מטרים ואכן רואים את הים ונמצאים בקו ראשון מול הים.

אני זקוק לשיח שיגדל להיות גדר חיה וצפופה בגובה של כמטר עד מטר עשרים, במשתלה שבא הייתי המליצו לי על האוג החרוק....
travel81

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 יוני 2010, 18:26

צריך סבלנות.אולי זה יצליח.אבל עץ השמן טוב בהרבה.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 74 אורחים