נבטי דקל

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

נבטי דקל

הודעהעל ידי Ilona » 22 יוני 2010, 21:16

שלום רב,
בחצר השכנים גודל דקל, כנראה ושינגטוניה חוטית (או משהוא דומה).
יש לו פירות (או זרעים?) בצירה של כדור שחור בגודל 4 מ"מ בערך.

בתחילת אביב נבטו בחצר שלנו בערך 50+ "תינוקות" של דקל הזה. עכשיו יש להם עלה אחד או שנים בגובה 5-10 ס"מ. חלק מהם נמצאים באזור יותר מוצל, חלק - עם יותר שמש.

הבעיה שהם צומחים בקבוצות ובכל קבוצה מרחק בינהם בערך 5-20 ס"מ. וגם קרוב למבנה. ברור שכשהם יגדלו, הם יפריעו אחד לשני.

איך אנ אמורה לטפל בהם? להעתיק אותם לכלים נפרדים? אם כן, מתי, איזה גודל של כלי ואיזו אדמה? (עכשיו הם צומחים בחמרה). האם הם צריכים שמש או צל בשלב הזה? כמה להשקות? באיזה דשן להשתמש? מה קצב הגדילה של הדקל הזה? איזה מערכת שורשים יש לו? כמה קרוב למבנה הוא יכול להיות?

לפני 3 ימים ניסיתי להעתיק אחד מהם עם גוש של אדמה, אבל הגודש התפרק והשורש נחשף. שתלתי אותו בכלי קטן עם אותה אדמה בה הוא גדל והצבתי בצל.
Ilona

Re: נבטי דקל

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 23 יוני 2010, 05:44

הצמח עשוי לגדול בעיץ. אין צורך להשתדל להוציאם עם גוש. מציע להיפטר מהם. וושינגטוניה בגינה יוצרת מרבד של דקלים ולא ממליץ עליה לגינה פרטית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי Ilona » 24 יוני 2010, 01:55

יואב, תודה רבה על התשובה.
בכל זאת הייתי רוצה לשמור על מספר דקלים, אבל לשתול אותם במקומות אחרים ולא איפה שהם צמחו עכשיו וגם לתת לחברים.
אז אני חוזרת על השאלות:
איך אנ אמורה לטפל בהם?
את אלה שאני משאירה, להעתיק לכלים או ישר למקומות החדשים?
לחכות שיתחזקו או להעתיק כבר עכשיו?
במידה ואני צריכה לחכות שיתחזקו, האם זה שהם רוב הזמן בשמש יכול לגרום להם נזק בגיל הזה?
איזה גודל של כלי ואיזו אדמה? (עכשיו הם צומחים בחמרה).
כמה להשקות?
באיזה דשן להשתמש?
מה קצב הגדילה של הדקל הזה?
איזה מערכת שורשים יש לו?
כמה קרוב למבנה הוא יכול להיות?
Ilona

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 24 יוני 2010, 07:07

במקום בו הם נבטו ,אין צורך לעזור להם.הם עלולים לשרוד,גם אם תפריעי להם.
ללקוח שהוא..לא ידעתי מה מקצועו,אמרתי כשביא שתיל גדול כמעט מת:שאלתיו אם רופא.הוא שאל בחזרה למה.עניתי לו שרק רופא מסוגל להרוג שתיל של וושינגטוניה.
העבירי לעציצים. בתערובת אדניות ותדאגי ל רטיבות ולצל. סיכוי של 90% לקליטה.אם תטפלי גרוע ,זה ירד ל50%. רק אם תיבשי את העציצים לחלוטין הם עלולי למות. לא לדשן ולא שום טיפול מיוחד.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 2 אורחים