אינפורמציה בנושא סחלבים למתלהבת חדשה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

אינפורמציה בנושא סחלבים למתלהבת חדשה

הודעהעל ידי רוחה » 26 מרץ 2010, 18:59

שלום
שמי רוחה אני חדשה בעינייני סחלבים - מתלהבת - ומאוד אוהבת..
מעוניינת לקבל אינפורמציה - כמה משקים?... מאיזה מים? ... שמעתי את המילה מצע - מזה מצע?... מזה קייקי ואיך נוצר??. מעניין אותי לשמוע מה אוהב הצמח.. איך לשמור עליו והכי הכי - מהו תהליך הכלאה
כן , כן, בורות בתחום - אבל מוכנה להתחיל מבראשית
אשמח לכל מי שירים כפפה ויתן אינפורמציה

רוחה
רוחה

Re: אינפורמציה בנושא סחלבים למתלהבת חדשה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 מרץ 2010, 12:55

מציע לפנות בטלפון לאלכס ליבנה. 0545618104 .הוא המומחה שלנו בנושא סחלבים. לבוא אלינו ולקחת הפלייר על טיפול בסחלבים.לא לחתוך ענפי פריחה שסיימו לפרוח,גם אם כתוב לעשות זאת.
הכלאה ככלל היא הפרית צמח ממין אחד בצמח ממין אחר. בטבע זה קורא מעט. כי יש מנגנון הגנה בפני הפריה עצמית או ממין שאינו הצמח המדובר.לרוב זוהי תופעה פיזיאולוגית. גרגר האבקה אינו נובט על הצלקת של צמח שאינו מאותו מין.לפעמים גם אבקה מאותו פרח לא נובטת על צלקת הצמח עצמו.קרי מונע הפריה עצמית. הכלאה קוראת ברגע שמנגנון הגנה זה לא פועל מסיבה כל שהיא. אני לאסתבך בהברת הסיבות השונות בטבע. אסתפק בהסבר מה קורא בסחלבים.מנגנון הבידוד שלהם הוא אי קיום של חרק מפרה להרבה מינים והוא נמשך לרוב רק למין מסוים. אם נמשך למין נוסף הרי שתחול הפריה למרות שהם לא בני אותו מין.אנו (אלכס) מבצעים הפריה מלאכותית. קרי מעבירים בפועל אבקה ממין אחד למין אחר. התוצאות מדהימות אבל צריך המון סבלנות. עד שרואים אותן ,לפחות 7 שנים. זה ממש על קצות האצבעות.כי הסיפור הרבה יותר מסובך.אבל זה יוצר מצב של קיום אלפי זנים שלפעמים לא מסוגלים בעצמם ליצר זרעים ומגודלים רק ווגטטיבית.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 65 אורחים