אדנית חרס

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: אדנית חרס

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 25 אוקטובר 2009, 08:38

עף הארקית רומנוזוף הקרוי בטעות קוקוס,מסוגל להגיע ל 30 מטר ויותר. אני ראיתי באיטליה,(לא באזור טרופי) דקל זה בהיקף גזע שצריך יותר משני אנשים להקיפו בגובה 12 מטר. אז למה שלא יפוצץ מיכל חרס? כן זה טבעי ואני מתקן את התשובה שנתתי הצטר קשר. לפי הגזע חשבתי שמדובר בצמח מת. כי לא צילמת את כל הצמח להשוואה.עכ"פ הוא ימות אם לא יועבר מיד לקרקע.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 28 אוקטובר 2009, 09:26

1. אין לך שום עילה לתבוע את המוכר. הסדקים באשמתך. לא שותלים בלי מחשבה תחילה.
2. כל מין המוגדר כעץ קטן, יתאים לגידול באדנית של 100ל', ובלבד שהטיפול (מים בעיקר) יהיה נכון. בחיפוש צמחים באתר תמצא עצים קטנים, כאלה שגובהם אינו עולה על 3-4מ'. דוגמאות אקראיות: לגרסטרואמיה הודית, פלומריה הדורה, קלמנטינה מיכל, וכאמור יש עשרות הצעות כאלו.
3. אדניות מפלסטיק תתבקענה באותה מידה בדיוק. אתה לא מעריך נכון את עוצמת השורשים.
4. "אדנית" מבטון היא אפשרות ובלבד שהיא ללא תחתית. אצלי שתול דקל וושינגטוניה בצינור בטון המשמש את מקורות למים ואולי גם משמש לביוב עירוני. צינור גלילי בגובה 1.5מ' ובקוטר של כ-80 סמ', עובי דופן של 10 סמ' לפחות. כמובן שהוא פתוח למטה. "העציץ" הזה יושב על מדרכת אספלט מעל שכבת סלע, אבל אין לי ספק שהשורשים כבר מזמן מתחת לאספלט ובתוך סדקי הסלעים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 28 אוקטובר 2009, 15:21

יתכן שיש עילה לתבוע החזר מהמוכר. אני לא הייתי מהמר על כך שתצליח, אלא אם כן תלך להליך של תביעות קטנות. אני מבין את הכעס, אבל האם זה שווה את ביטול זמנך? מה עוד שבהחלט יתכן שהמוכר נהג בתום לב. לגבי שני הכדים/מיכלים האחרים, אני לא יכול להעיר מבלי לראות תמונה של הכד+ צמח. אם הצמח כבר התבסס בפנים ושלח שורשים לכל עבר, הברירה היחידה תהיה לנתץ את כד החרס וכך להעביר את הצמח במינימום נזק. שום דקל לא יתאים, גם לא כזה שגובהו 3מ'. מערכת השורשים של דקלים עוצמתית, למרות שהיא נראית שבירה למראה. היא לא תוקפנית במובן של פיקוסים, לדוגמא, אבל היא כל העת מפעילה לחץ לצדדים בניסיון לתפוס שטח רחב ככל האפשר על-מנת לייצב את הדקל. וושינגטוניה חוטית עשוי להגיע לגבהים עצומים של עשרות מטרים. בגבהים כאלה נושבות רוחות חזקות ואפשר, אומנם, לראות את הדקל מתנדנד ברוחות החורף כ"לולב". בכל זאת דקלים כמעט ולא נעקרים ברוחות, שלא כמו עצים "חזקים" אחרים. כל זה הוא תולדה של מערכת השורשים המיוחדת שלהם. לבסוף, אני ממליץ לך להסתפק בשיחים במיכלים ואת העצים תועיד לקרקע.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 72 אורחים