השרשה של דיפנבכיה אמואנה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

השרשה של דיפנבכיה אמואנה

הודעהעל ידי ronitms » 17 מרץ 2009, 12:22

שלום רב,

הדיפנבכיה שלי התחיל להרקיב בגזע. הייתי חייבת לחתוך את החלק העליון הכולל כמה עלים כדי להציל אותו. אני רוצה להשריש אותו האם לשים במים, או במשהו אחר (קוביית השרשה?? (אין לי מושג מה זה) ), האם באדמה. בינתיים שמתי במים באגרטל גדול, רק שהגזע למטה נוגע בקרקעית האגרטל.
האם במצב כזה יכולים לצאת שורשים?

אודה על עזרתכם.

בתודה מראש,
רונית
ronitms

Re: השרשה של דיפנבכיה אמואנה

הודעהעל ידי סמי+ » 17 מרץ 2009, 12:51

הדיפנבכיה סבלה אצלך מקור ו/או מעודף מים. היא רגישה לשניהם.הצבת ייחור בתוך מים בקור החורף היא מתכון בדוק לחיסול הייחור. הוציאי הייחור מהמים.חתכי כמה ס"מ מהקצה.שטפי היטב במים זורמים(להקטין כמות גורמים מאלחים בקצה הייחור).שיתלי את הייחור במצע לח בתוך הבית באיזור מואר וחמים כגון מטבח-אבל לא בחלון עם שמש ישירה.כל זמן שהמצע בתוכו תחוב הייחור לח-אין להשקות. אם עלים מתחילים להשחים-חתכי אותם ע"י סכין חדה באיזור הבריא יותר שלהם.
וקווי לטוב.תוכלי לדעת אם ההשרשה הצליחה אם תראי צימוח בקודקוד הצמח והצמח מתנגד למשיכה קלה/בינונית-ואת בדיקת המשיכה עשי רק בעוד חודש לפחות.
בהצלחה.
סמי+

הודעהעל ידי ronitms » 17 מרץ 2009, 13:50

שלום סמי,

תודה רבה על תשובתך.

האם כמצע אפשר אדמת קומפוסט שקונים במשתלה?

בתודה מראש,
רונית
ronitms

הודעהעל ידי סמי+ » 17 מרץ 2009, 14:18

לא קומפוסט, ממש לא - אלא מצע שתילה או כמו שקרוי מצע משתלות או תערובת שתילה-מורכב מסיבי קוקוס
ו/או כבול ביחד עם חומרים אחרים כמו טוף ופסולת טכסטיל הנותנים נפח-אווריריות-אחיזת מים וכו'.
נמכר במשתלות באריזות של 30 או 50 ליטר. אם כי יש גם אריזות קטנות של 10 ליטר ואריזות ענק של 1000 ליטר.
יום נאה.
סמי+

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 18 מרץ 2009, 15:24

תודה לסמי גם ממני יואב
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 12 אורחים