טיפול באנטריום

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

טיפול באנטריום

הודעהעל ידי reformy » 29 אוקטובר 2009, 19:05

שלום
האנטריום שלי כבר יותר משנה וחצי ברשותי. היום הורדתי את הפרח היחיד והיפה שיצא לו לפני כמה חודשים, וגם כמה עלים שכבר פשה בהם צבע חום.
האם כדאי לקבור אותו יותר באדמה? החלק התחתון שלו כבר מלא גדמים של עלים שהורדתי פה ושם, ואולי כדאי לכסות את החלק הזה באדמה.
יש לי תמונה אבל אני לא מצליח להעלות אותה...

תודה
reformy

Re: טיפול באנטריום

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 30 אוקטובר 2009, 08:27

עד שנתקן את ענין התמונות(סיון חוזרת ביום א')שלחי דרך צור קשר.לאנטוריום =אנטוריון תכונות של לופיים טרופיים רגילות. כמו לפוטוסים ופילדנדרומים.עלה מזדקן יש לסלק ולקטוע,עמוק ככל האפשר.התפרחת ( זה לא פרח)גומרת תפקיהדה ואז הויא מוריקה תחילה ואחר מתיבשת.יש לסלקה כמובן. הצמחים צומחים לפעמים בביצות. שם הם לפעמים מוצפים (השורשים)הרבה זמן. לכן פתחו תכונה של התרוממות מע"פ המים..לכן לא יפגעו אם תכסי בתערובת שתילה את השורשים הללו.אבל עלולים להיפגע ממחלות מרקבון גדמי העלים. לכן יש לסלקם עמוק ככל האפשר.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי reformy » 31 אוקטובר 2009, 12:55

חן חן. אני אטפל בגדמים שנשארו.

אגב - שוב, כמו בהודעה על הבזיליקום... אני לא בחורה... אני בחור... האם התעסקות עם פרחים וצמחים הופכת אותי בדיפולט לאשה?
reformy

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 31 אוקטובר 2009, 22:47

קבל את התנצלותי גם בשם יואב. כאשר קוראים את הפניות ומנסים להבין מה מציק לשואל/ת, קורה שבהיסח הדעת לא שמים לב לענין המגדר. כמו כן, יש לא מעט מקרים בהם השמות הנוהגים כיום אינם מורים בהכרח על מגדר זה או אחר. אמת, אם קוראים בעיון אפשר ללמוד על כך מסגנון המשפט אך, כאמור, קורה ולא שמים לב. רצוי בכל מקרה לחתום את השאלה עם שם השואל/ת כך שיקל על הקורא לדעת אם השאלה היא מאת נ' או ז'.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 57 אורחים