מה קורה לאבוקדו שלי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: מה קורה לאבוקדו שלי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 18 אוקטובר 2009, 22:35

יתכן שהקושי שלך בהעלאת התמונות נובע מהמגבלה על נפח התמונות שניתן להעלות כאן. נפח כל תמונה מוגבל ל-256K. נסי להקטין את הנפח ולהעלות מחדש את התמונות. מרבית התוכנות המיועדות לטיפול בתמונות מאפשרות גם את הקטנת הנפח.

לצערי, ללא פרטים ברורים אנחנו יורים באפילה. שאלתי על משך הזמן הוודאי בו העלים היבשים נותרים תלויים על העץ ולא קיבלתי תשובה ברורה. האם את מבחינה בעלווה פגועה על הארץ מסביב לעץ? ענף שהתיבש מזמן, נאמר כאשר שמת לב לראשונה לתופעה, האם העלים המתים עדיין עליו? בכל מקרה, אם אין זו דוררת כפי שכתבתי לעיל, הרי שזו ככל הנראה מחלה פטריתית אחרת הנגרמת על-ידי מספר פטריות וביניהן, בעיקר, Botryosphaeria spp. ו- Fusicoccum spp. אם אלו הן הפטריות הרי שהמצב פחות חמור ולא נשקפת סכנה מידית לעץ. אנא הביני שאיננו יכולים לקבוע דבר בוודאות ללא בדיקה מעבדתית, או לפחות מבלי שנראה את הסימפטומים הברורים שמשאירים אחריהם גורמי המחלות השונים. בכל זאת, ועל מנת להתקדם לקראת פתרון, נהגי כדלקמן:

1. גזמי כעת את כל הענפים היבשים וגם זמורות הנראות פגועות. חטאי את כלי הגיזום בתמיסת אקונומיקה בין חיתוך אחד לשני. את החתך מישכי אל תוך האזור החי של הענף, לפחות 10סמ' מתחת לנקודה היבשה האחרונה בתחתית הענף/זמורה. מיד עם סיום כל חיתוך כזה מרחי את הגדם במשחת עצים.
2. אספי לשקית נילון את כל הגזם וכן כל העלים היבשים שנשרו לארץ, והרחיקי לאשפה. רצוי לשרוף באש אם התנאים מאפשרים זאת.
3. רססי את העץ עם תמיסה של 1% קוסייד או בורדזול. אלו חומרי הדברה מבוססי נחושת שלא נמכרים במשתלות. ניתן להשיגם בחנויות המיועדות לחקלאים, במושבים וגם בערים. רססי היטב את העץ פעם אחת כיום, וחיזרי על כך עוד פעם בתחילת נובמבר. שובי לרסס בתחילת מרץ עם הליבלוב החדש ואז רססי אחת לשבוע עד לסוף אפריל. החומרים האלה אינם רעילים למגע. הקפידי לרסס את העלים מעל וגם מתחת.

אני מקווה שהטיפול המוצע יפתור את הבעיה, אך עדכני אותנו כאן במה קורה, ובפרט נסי שוב להעלות את אותן תמונות שביקשתי קודם.
ש. כהן-סיון

הקודם

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 6 אורחים