עיצוב גינות>

מסלול תכנון והקמת גינה במשתלות יגור

פגישת ייעוץ ראשונית 
פגישה במשתלה בחינם הכוללת: ייעוץ מקצועי, רעיון עיצובי כללי, הצעת מחיר לתכנון והערכת מחיר לביצוע. ניתן להיפגש בבית הלקוח בעלות של 250 ש"ח.

פגישת תכנון
פגישה עם אחד ממתכנני הנוף בבית הלקוח, הגשת תכניות הכוללת: כתבי כמויות מפורטים והצעת מחיר לביצוע.

ביצוע
ביצוע הגינה בעזרת צוות מקצועי בהתאם לתכנית והצעת המחיר והחזר של 50% מעלות התכנון.

המסלול כולו באחריות מלאה של משתלות יגור.

פגישות ייעשו בתיאום מראש בלבד

ניתן לקבוע פגישה
במייל - nursery@yagur.org.il

בטלפון - 054-2848300


תכנון גינה

או עיצוב גינה הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר בהקמת גינות. תכנון טוב יכול לחסוך כסף רב בטווח הארוך מכיוון שמיקומם הנכון של הצמחים עם מחשבה על מספר שנים קדימה ימנע הוצאה של צמחים בתכנון גינה, אשר בהתחלה התאימו לסביבתם מתחילים להפריע כשהם גדלים, או לחלופין, דורשים השקיה רבה מדי בהתאם לאיזור בו הם נמצאים. חישוב גורמים כמו צל עתידי, חשיפה לרחף מרחק בין צמח לצמח ומראהו הוויזואלי של הצמח בבגרותו הם גורמים נוספים שחשוב לקחת בחשבון, לא תמיד צמח שכרגע נראה יפה במיקום כלשהו ימשיך להראות ככה גם בעתיד, בגלל זה חשוב להכיר כל צמח וצמח ואת הזיקה שלו לצמחים ואלמנטים אחרים בסביבה הקרובה והרחוקה לו, גם מבחינה טכנית  - האם הצמח "יגנוב" יותר מדי מים משכנו? וגם מבחינה וויזואלית - האם הפרח הורוד של הצמח ייבלע בעלים האדומים של השיח שלידו? כל הגורמים הללו חשובים מאוד בתכנון גינות ועיצוב גינות.
 
בצוות שלנו ישנם מספר מתכננים מקצועיים ובעלי ניסיון רב בתחום אשר מכירים את כל הצמחים והסוגיות הללו על בוריין, בעלי יכולת אסתטית גבוהה מאוד אשר יותאמו ללקוח על פי צרכיו וצרכי המיקום.   


תהליך ההקמה

 אנחנו מתחילים בפגישת ייעוץ ראשונית הנועדה לתת ללקוח את הכלים לקבלת החלטה האם להתקדם איתנו לשלב הבא בתכנון הגינה. בפגישת הייעוץ אנחנו נפגשים עם הלקוח ומייעצים לו איך לסדר את השטח מבחינה עיצוב הגינה עצמה, כמו כן ייעוץ והסברה מפורטים על איך להקים גינה. באותה פגישה הלקוח מקבל הערכת מחיר להקמת הגינה. כמו כן אני נותן הצעת מחיר לתכנון הגינה. הפגישה הראשונה יכולה להתבסס על תמונות ומפות של השטח במשתלות יגור או בבית הלקוח.

מחיר הפגישה הוא 250 ש"ח. אם הלקוח רוצה להתקדם בתכנון הגינה איתנו אנחנו מתחילים את תהליך התכנון, כולל הגעה של מתכנני נוף של משתלות יגור לשטח. מתכנן הנוף מודד וממפה את השטח, מוציא תוכנית מפורטת להקמת גינה לפי קנה מידה כולל מפרטי כמויות, תוכנית שתילה, השקייה, ותאורה. את התוכנית אנחנו מגישים ללקוח, ולאחר אישור של הלקוח להקמת הגינה אנחנו נותנים הצעת מחיר מדוייקת ופרטנית בדגש על שקיפות. בעת ביצוע העבודה אנחנו מזכים את סכום פגישת הייעוץ ו-50% ממחיר התכנון. 


תכנון מערכת ההשקייה

הוא הצעד השני בהקמת גינות, בתוכנית טובה שמים דגש על מפל הלחץ במערכת ועל ספיקת המים הדרושה לגינה. גם כאן מערכת השקייה מקצועית המתוכננת מראש ואשר לוקחת בחשבון את כל מרכיבי הגינה בטווח הקרוב והרחוק, יכולה לחסוך מים וכסף רבים ללקוח.

הקמת הגינה

תיעשה על ידי אחד מצוותי הקמת הגינות שעובדים עם המשתלה בהתאם לצרכיו של הלקוח. הצוותים מוודאים שהתכנון וההקמה יבוצעו על הצד הטוב ביותר ביעילות ומקצועיות. את הקמת הגינה ילווה צוות התכנון לכל אורך הדרך ואם צריך גם לאחר מכן.

גינות גג וגינות מרפסת

תחום שתופס תנופה בשנים האחרונות. ישנה גישה כללית מוטעית בהסתכלות הראשונית על גינות מרפסת.

אנשים חושבים שמכיוון שהמרפסת קטנה יותר מגינה ממוצעת, יהיה יותר קל להקים בה גינת מרפסת ללא עזרה, להיפך הוא הנכון! גינות מרפסת, דווקא בשל גודלן הקטן מצריכות תכנון מוקדם מדויק יותר.

למידע נוסף לגביי גינות גג ומרפסת והקמתן מומלץ לקרוא את הכתבה שלנו "גינות מרפסת - כמה, למה ואיך".

 

ניתן לקבוע פגישה

במייל - nursery@yagur.org.ilבטלפון - 054-2848300