משתלות יגור
כתבות>

תכנון וטיפול בגינה

השקיית עצים וצמחים


גינות מרפסת - כמה, למה ואיך.


מאמר המתאר בכלליות כמה כללי אצבע שצריך לדעת לפני שניגשים להקמת גינה על גג או מרפסת

גינון אורגני - שיפור פוריות הקרקע


אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על הצמחיה בגינה, ובעקיפין גם על הייצורים הנמצאים בה, הוא פוריות הקרקע. כדי להבין מהם התהליכים הדרושים לקבלת קרקע פוריה, יש להבין ראשית ולדעת מיהם הייצורים הנמצאים בקרקע, מהו תפקידם בהעלאת פוריות הקרקע ומהי תרומתם בקבלת צמחיה בריאה וחסונה יותר. פוריות קרקע נבדקת לפי שני מדדים: כמותיים ואיכותיים. מדדים כמותיים הם לדוגמה מספר פרחים לשיח או מספר פירות לעץ, כמות עשביה וכו`. מדדים איכותיים, כמו טעם הפירות ורמת הסוכר בהם

גיזום שיחים ובני שיחים


השיחים ובני השיחים, הם צמחים המתאפיינים בענפים מעוצים, או מעוצים למחצה, המסתעפים קרוב לפני הקרקע וגובהם בדרך כלל, אינו עולה על 5 מטר. לכל השיחים ישנה מחזוריות צימוח במשך השנה. למרביתם- בחורף הצימוח איטי. לשיחים הנשירים זו עונת התרדמה, אשר בה הם עומדים בשלכת. רוב השיחים מגיעים בקיץ ובסתיו לשיא פריחתם והבשלת פירותיהם. את הגיזום נשתדל לבצע לקראת התעוררות הלבלוב והצמיחה ולאחר עונת הפריחה ו/או הבשלת הפרי. מכאן, המועד הרצוי לגיזום הנשירים- יהיה בחורף ושל רוב ירוקי העד- בתקופת האביב.

גינת מים - כל אחד יכול


האם יש לכם בריכת נוי בגינה? אם כן , אתם יודעים להעריך את המראה והקול של מים מפכים, את הריח, המגע והיופי של צמחי מים אקזוטיים. גינת מים מענגת את החושים ויוצרת פינה של קסם ורוגע - מקום לשבת, לראות , לשמוע, להריח ולהנות מנפלאות הטבע .
תכנון גינה - כל יתרונות התכנון המוקדם

תכנון גינה - כל יתרונות התכנון המוקדם


במשתלות יגור פועלת מחלקת תכנון גינות העומדת לשרות הלקוחות במתן ייעוץ, תכנון, ביצוע וליווי בהקמת גינות חדשות ושיפוץ גינות ישנות הזקוקות לריענון. צוות תכנון הגינות מתאים לכל גינה תוכנית הקמה מפורטת המותאמת לתנאי הגינה, כגון סוג הקרקע, מיקום הגינה, צרכי המשפחה ועוד. לתכנון גינה מוקדם יתרונות רבים וכדאיים לטווח הארוך
מה יפים הריחות בגינה

מה יפים הריחות בגינה


"אם הפרדסים עוד משגעים אותך בריח- סימן שאתה צעיר" שרה להקת גשר הירקון. מאז שנות ה-60 התווספו לגינה מינים רבים של צמחים ריחניים. מקור הריח יכול להיות בעלי הצמח או בפרחים.
צמחי תבלין בגן הנוי

צמחי תבלין בגן הנוי


עוד מימי קדם התוודע האדם לצמחים בעלי תכונות מיוחדות של ריח וטעם, חלקם אף בעלי סגולות רפואיות. עדויות כתובות על שימוש בצמחי תבלין ובושם נמצאו במצרים וגילן מוערך בכ-4,500 שנה. ככל הנראה בתקופה זו ואולי אפילו קודם גילו עמי המזרח הרחוק – הודו וסין צמחים בעלי תכונות דומות והשתמשו בהם לצורכיהם המיוחדים.
המלצה אישית לתכנון הגינה שלי

המלצה אישית לתכנון הגינה שלי


הרצון להינות מגינתנו והמציאות הקשה שבאזורינו: (מים, מיתון, בטחון) מאלצים אותנו לעיתים להתפשר. אנסה לשרטט בקווים כלליים את גינת המחר שלי, שתעזור לכם בשיקולים כמו בחירת הצמחים, סוג הדשא, והעצים. הגינה שלי תשקף את בעליה, תהיה מותאמת למידותי ולמשפחתי ולא תשכפל את גינת השכן.
הגנת הצומח בגינת החובב

הגנת הצומח בגינת החובב


הצמחים בגינה, כידוע, אינם חסינים מפני פגעים. להבדיל מהגידול החקלאי, הגינה הביתית סבילה יותר למזיקים ומחלות. לא כל זחל או עלה שהצהיב מנבאים אסון. הכנת שטח נאותה, בחירת צמחים מתאימים והקפדה על גידול נכון, ימנעו מראש את מרבית הפגעים, ויחסכו את השימוש בחומרי הדברה כימיים המהווים פתרון יקר, רעיל ולא בהכרח יעיל.
12
חמציץ

סחלב