"שיכפול" עץ אשכולית

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

"שיכפול" עץ אשכולית

הודעהעל ידי zighel » 06 מאי 2009, 20:57

ברשות הוריי עץ אשכולית הנותן פירות מדהימים.
אני מעוניין לשתול אצלי בגינה "שכפול גנטי" של עץ זה.
כיצד עליי לעשות זאת? לשטול גרעינים של הפירות, הרכבה...?
תודה מראש
רוני
zighel

Re: "שיכפול" עץ אשכולית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 06 מאי 2009, 21:22

יש לי מספר הערות עבורך. אני מבקש שתקבל את כולן באותה הרוח.
ראשית לשאלתך:
1. לא שותלים גלעינים אלא זורעים אותם. ה"גרעינים" שבפרי הם העוברים-זרעים. אותם זורעים, ושותלים צמחים.
2. זרעי אשכולית אינם נאמנים למקור. לא תקבל את אותו עץ לו אתה מייחל, והעץ שכן יתפתח מהזרעים לא יניב פרי לפני חלוף עד 20 שנה. רק אז תדע מה טיב הפרי.
3. השיטה, כמובן, היא להרכיב קטע ענף חצי-מעוצה על כנה מתאימה. אין כמעט סיכוי שתצליח בכך אם תעשה זאת בעצמך, אלא אם כן התמחית בהרכבות כמקצוע. ראשית צריך להכין זריע של כנה מתאימה, תהליך שאורך שנתיים. שנית, אופן ביצוע ההרכבה אינו פשוט כלל למי שאינו בקי במלאכה. אשר על כן, אם אתה כה חפץ בעץ-בת של אותה אשכולית, פנה אל מומחה להרכבות. זה לא יהיה זול, אבל תקבל את מבוקשך. באזור העמק תוכל להעזר במשתלת פרדקין בתל-עדשים. הם המומחים לנושא. ברשת תמצא הפניות למומחים אחרים באזורי הארץ השונים.
ועתה לעניין אחר:
אני מבקש שתגלה רגישות ותשנה את השם שבחרת לך כשם משתמש כאן. אומנם, מאוד יתכן ששם זה נגזר מקיצורי שמותיך האמיתיים, אבל הצרוף צורם ונושא בחובו משמעויות קשות לנו בני העם היהודי. אם לא ברור עדיין, כוונתי לכך שבצורה הנקראת של שם המשתמש שבחרת (אומנם לא באיות המסוים של שפת המקור הגרמנית), זו קריאה נאצית ידועה לשימצה.

תודה מראש על הענותך ובהצלחה עם ההרכבה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי רונית » 07 מאי 2009, 09:00

סיון כהן שלום.
אני רוצה לנצל את תגובתך זו ולומר לך יישר כוח על דבריך הנאמרים תמיד בענווה ובעוז.
תודה
רונית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 07 מאי 2009, 18:32

חן חן ותודה גם לך.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי zighel » 07 מאי 2009, 21:28

סיון כהן שלום,
ראשית אני רוצה להודות לך על ההסבר המעמיק והברור.
לגבי שם הכינוי שלי, אני מקווה שברור לך שכלל לו עלה בדעתי הרעיון של הקריאה הפונטית שלו.
זהו קיצור לשם מישפחתי Zighelboim (שאני מאוד גאה בו) ואני משתמש בקיצור זה כמעט בכל פורום בו אני רשום וחבר.
מעולם לא העירו לי על כינוי זה.....
יחד עם זאת מתוך כבוד לך, מנהל הפורום, אבדוק האם ניתן לשנות ולרשום את כל שם המשפחה. (הקיצור פשוט יותר נוח לי).
בברכה
Rony Zighelboim
zighel

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 07 מאי 2009, 21:38

רוני שלום:

תודה על תגובתך הענינית. כפי שכבר כתבתי, חשדתי שזהו קיצור שם(ות) לגיטימי, ועתה גם ברור שהוא נבחר בתום לב. יחד עם זאת, מטבע הדברים הסבר זה שלך "יתגלגל פנימה" לנבכי ארכיב הפורום עם הזמן, ואילו תהיות כפי שהיו לי עלולות להמשיך ולהופיע אצל קוראינו המזדמנים. אשר על כן נכונותך לבדוק מעבר מהכינוי לשם המלא ראויה לברכה. אני מודה לך על ההענות.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים