ריבוי היביסקוס

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

ריבוי היביסקוס

הודעהעל ידי רינת » 28 ספטמבר 2010, 19:20

שלום רציתי לדעת איך ניתן להעתיק היביסקוס?
ראיתי סוג מדהים שאשמח שיהיה בגינתי ולא מצאתי אותו במשתלות.
חג שמח רינת
רינת

Re: ריבוי היביסקוס

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 28 ספטמבר 2010, 20:51

האם כוונתך היא להעתיק ממקומו צמח קים, או שאת שואלת על שיכפול של צמח שראית? צרפי תמונה כדי שנוכל לזהות במי המדובר.

חג שמח גם לך.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי רינת » 29 ספטמבר 2010, 09:19

התכוונתי לשכפול
לא התכוונתי להוצאת כל הצמח.
לצערי אין לי אפשרות לצלם. יש 2 סוגים יפים שאני רוצה: שניהם ורודים פרח ריק
לאחד עלים גדולים ולשני עלים קצת צרים וארוכים והקימור שלהם מפותל והצבע שלו בהיר יותר
אין לכם אותו במשתלה בדקתי!
יש דרך לשכפל?
רינת

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 29 ספטמבר 2010, 10:31

יש הרבה מתכונים/שיטות להכנת ייחורים. הנה שיטה אחת מומלצת העושה שימוש בקצות צימוח רך של ענפונים מהעונה הנוכחית (בעת הביצוע, ראי להלן).
1. הכיני תערובת של 3 חלקים חול בנין (לא חול ים!!!) ושיטפי היטב היטב במים. ערבבי עם חלק אחד של מצע משתלות אליו תוסיפי חמישית ממנו קומפוסט. בחרי חלוקי אבן קטנים וכסי בהם את תחתית העציץ המיועד להכנת הייחורים לעומק של כ-10סמ'. כך תבטיחי ניקוז טוב. על העציץ להיות גדול ומרווח דיו, רצוי קופסא מעץ עמוקה דיה,אם יש לך. הוסיפי את תערובת המצע מעל ו"השקי" היטב את העציץ עד שהתערובת תתישב טוב במקומה.
2. חתכי קצות צימוח של ענפונים באורך 15סמ' כל אחד, כאשר את חותכת מיד מתחת לעלה. הסירי את העלים התחתונים מהייחור שחתכת בדרך זו. ודאי שנשארו די עלים על מחצית הייחור העליונה. הם יהיו אלה שיגרמו לצימוח שורשים.
3. צרי עם האצבע חורים במצע ודחפי לתוכם את הייחורים שהכנת. רצוי לטבול את הייחור בהורמון השרשה.
4. כסי את הקופסה מעל עם משטח זכוכית (זכוכית חלון) באופן שתאפשרי מעט איוורור. לא לאטום את המערכת!
5. השקי את הצמחים בארגז העץ, או המיכל שמצאת מתאים למטרה. אל תשקי יתר על המידה. השקי בפעם הבאה רק כאשר תבחיני שהעלים נוטים לנבול (רפויים/נופלים מעט).
6. את הקופסה עם הייחורים הניחי מתחת לשיח או עץ היכן שהתנאים הם של חצי צל, והטמפ' לא משתנה הרבה לאורך שעות היממה. רצוי מפנה מזרחי.
7. כל התהליך הזה מתאים להעשות מהאביב המאוחר ועד לראשית הסתיו, כלומר: מאמצע אפריל ועד אמצע אוקטובר. אז המתיני בסבלנות לעונה הבאה. את יכולה לנסות גם היום, אבל תסתכני יותר בכישלון.
8. ההשרשה תיקח 4-5 שבועות. תבחיני בכך שהייחורים מתחילים להוציא צימוח חדש. בשלב זה פתחי מעט יותר את מכסה הזכוכית.
9. כאשר הצמחים נראים מתפתחים יפה, הסירי את מכסה הזכוכית לגמרי למשך שבוע ולאחר מכן שתלי במקום הרצוי לך.

אפשר להשריש גם יחורים שנחתכו מענפים יותר בוגרים/מעוצים. בואריאציה זו חיתכי ענפון בעובי עיפרון טיפוסי והסירי את כל העלים. חתכי את הענפון משני קצותיו, ובקצה התחתון צרי חתך בזווית של 45 מעלות. טבלי בהורמון השרשה ותקעי בעציץ עם מצע משתלות. השקי וטפלי כמו בנ"ל.

אל תתיאשי אם הניסיונות הראשונים לא יעלו יפה. קל להשריש היביסקוס ואחוזי ההצלחה גבוהים, אבל למי שמנסה בפעם הראשונה הסיכוי עלול להיות נמוך בהרבה. אם לא הצלחת, נסי שוב ותצליחי. אני מצרף לך הפניה לאתר של משתלות וונדי היכן שתוכלי לראות מבחר של זני היביסקוס ואולי תגלי ביניהם את המעניינים אותך כל כך.

חג שמח וגמר טוב.

http://www.olamhagan.co.il/htmls/Produc ... searchbox=היביסקוס&radio=radio0&x=0&y=0
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי רינת » 30 ספטמבר 2010, 23:25

תודה תודה תודה!!!
ראשית: לצערי לא מצאתי באתר של וונדי את מה שאני מחפשת
שנית: תודה על ההסבר המפורט. הוא נראה לי מסובך למדי... למה הכוונה תערובת של חול בניין ,איפה ניתן להשיג את זה?
כל העניין של השכפול נראה לי חוויה מעניינת ביותר! האם אפשר סתם לטבול בהורמון השרשה וזהו???? אין שיטה קלה יותר? אין לי זכוכית של חלון פנויה...חול בניין...קצת מורכב לאדם הפשוט...
שוב תודה
רינת
רינת

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 01 אוקטובר 2010, 09:05

מדבריך התרשמתי כי את מוכנה להשקיע במטרה להשיג את אותו צמח שהלהיב את דמיונך. לכן טרחתי לרשום לך שני מתכונים מפורטים. אל תרימי ידיים. דברים אף פעם לא באים לנו בקלות, אלא אם כן תיכנסי למשתלה ותיקני שתיל מוכן. גם אז, אם תבדקי תגלי שעבדת קשה בשביל הכסף, אומנם על פרוייקט אחר, כך שגם שתיל ממשתלה עולה לך במאמץ. אם תשתדלי תצליחי ולא יהיה דבר שווה ערך להרגשת ההצלחה שתבוא בהמשך.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי רינת » 01 אוקטובר 2010, 11:49

אפשר לקנות במשתלה את התערובת של חול בניין?
רינת

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 01 אוקטובר 2010, 12:31

חול בנין אפשר לבקש ולקחת מעט ליד כל בנין בבניה. אם את לא רוצה לבקש, גשי למרכז אספקה לבנאים ושיפוצניקים, יש כאלה בכל עיר, וקני לך שק במחיר של כמה שקלים בודדים. 
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ilanyer » 04 ספטמבר 2017, 13:02

שלום אני יודע שיש משתלות שמגדלות היביסקוסים קצת לא שגרתיים--עם צבעים מקסימים האם ניתן לגדל אותם גם במיכלים כחולים תעשיתיים??
כמו כן מה עושים כדי לשפר תערובת אדמה שמתייבשת למדיי-האם לזרוק או לנסות לטייב אותה עם מרכיבים נוספים???
תודה מראש
אילן
ilanyer

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 ספטמבר 2017, 07:27

אפשר לגדל בעציצים גם היביסקוסים מיוחדים!
אפשר לטייב את המצע בעיקר על ידי הומוס.
גרטמן יואב

הבא

חזור אל פורום זרעים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים