שאלה לגבי טפטפות

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שאלה לגבי טפטפות

הודעהעל ידי Shaiam » 26 יוני 2019, 02:49

מפריע לי מאוד החוסר הבנה בכמה צריך להשקות אדנית בטח שמדובר במערכת השקייה אוטומטית עם טפטפות

רוב האדניות שלי לא גבוהות אבל למשל האדנית חציל היא בגודל של גובה ברך שקוטרה 30 סמ . אז כמה טפטפות תקבל ובעצם כמה מים יקבל החציל ?

זה קצת מסבך אותי ההבנה מהשקייה ידנית שאני משקה עד מים שיוצאים למטה . מה העיקרון המנחה של זה?

האם זה כמו שרשום :
תערובת השתילה מתייבשת מהר יותר מאדמה, לכן יש לשאוף להרטבה מלאה של התערובת באמצעות ריבוי טפטפות במיכל השתילה.* יש ליצור הרטבה מלאה, באמצעות טפטפת כל 15 ס"מ.
* יש להשקות כך שייווצר 30% נגר כל השקיה (כ- 1/3 מכמות המים שהושקו, ייצאו מחורי המיכל).
* יש לרוקן את מי הנגר מהתחתית. * בשתילה בשמש ישירה יש להשקות כל יום, בשתילה בצל או שמש קלה יש להשקות פעם ביומיים. * צמחים במיכלים יש להמשיך ולהשקות גם בעונת החורף, לפי הצורך.

נגיד פלפל אתן לו ליטר אז לראות ש300 מל יצאו בתחתית? אם יותר אז להפחית השקייה ואם פחות להגדיל השקייה? ואם המיכל הוא גבוה עד שירדו מים כבר הצמח יסבול מעודף כי הוא צעיר עוד כמו למשל בחציל.
Shaiam

Re: שאלה לגבי טפטפות

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 26 יוני 2019, 07:42

מרוב התפלספות הצמחים שלכם ימותו.
משקים אדנית בקיץ יום יום. רצוי ללא תחתית.
עד טפטוף מלמטה.
בטפטפות,יש לקחת את הקטנות ביותר ולהשקות למשך זמן מקסימלי שניתן למשוך.
ממליץ לקחת טפטפות מתפצלות כדי שמחור אחד בצינור נית יהיה לכסות את כל האדנית ולא רק בנקודה אחת.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי Shaiam » 26 יוני 2019, 21:48

תוכל להסביר לי שוב מה הכוונה לטפטפות מתפצלות? אני לא יכול לחבר בטור את כולם ונגיד לאדנית הזאת 3 ולאדנית הזאת 2 טפטפות וכך הלאה? הספיקה לא תרד בטפטפת האחרונה נכון? זה הכוונה בתמונה ?
קבצים מצורפים
SFDripKit2heb.jpg
Shaiam

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 יוני 2019, 07:24

מחברים צינורית לצינור הראשי. אלי מחבר מיוחד שלו ארבע חיבורים.חיבור אחד לצינורית ושלושה לטפטפות.
בו אלינו ונסביר לך.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 יוני 2019, 07:25

הספיקה תהיה שוות בכל הטפטפות.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים