לכל מביני ואוהבי ורדים — במה אתם מדשנים?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

לכל מביני ואוהבי ורדים — במה אתם מדשנים?

הודעהעל ידי matan34 » 04 מאי 2020, 02:19

רק אל תגידו לי 20-20...

מה דעתכם על מתן דשן MKP? או בשמו האחר פיק. איך עודד פלוס? מישהו במקרה ניסה?
matan34

Re: לכל מביני ואוהבי ורדים — במה אתם מדשנים?

הודעהעל ידי beers » 05 מאי 2020, 14:27

אם הם שתולים באדמה אני ממליץ לדשן עם KF-30 בלבד ולראות כיצד הם מגיבים.
אם הם שתולים במיכלים, מומלץ לדשן עם דשן בשחרור איטי כמו אוסמוקוט ל-4 חודשים או חצי שנה. ואם בא לך, תוסיף גם KF-30 או חומצות הומיות (הומוס יבש, הומוס נוזלי).
beers

הודעהעל ידי matan34 » 05 מאי 2020, 14:51

KF30 בזבוז כספים... אני מחפש דברים כימיים רציניים. לא תכשיר מאצות ים שמישהו טוען שהוא עוזר ואפילו לא רושם את הריכוזים על הבקבוקים שהוא מוכר....
matan34

הודעהעל ידי beers » 05 מאי 2020, 16:30

זה ממש לא נכון מה שאתה אומר.
יש לי ניסיון טוב עם חומצות הומיות, חומצות פולביות ואצות. בעבר דישנתי את העץ עם חומצה הומית (הומוס נוזלי) וכיום אני מדשן עם חומצה פולבית + אצות (KF-10 + KF LEON) והתוצאות הן: עץ מפוצץ פירות שגדולים בעשרות אחוזים מהפירות שהיו לי לפני שדישנתי אותו עם החומרים הללו וזה עם 0 דשן כימי. יש לי בבית 1 ק״ג דשן 20-20-20 שאני צריך לזרוק לפח בגלל שהעץ שלי לא זקוק לו בכלל וסתם קניתי אותו. המטרה שלך צריכה להיות יצירת קרקע פוריה, בריאה וידידותית ליצורים המתגוררים בתוכה והם בתמורה יאכילו את הצמחים שלך וכך הצמחים שלך לא יהיו תלויים לחלוטין בדשנים כימיים מזהמים.
beers

הודעהעל ידי beers » 05 מאי 2020, 16:33

ואם אתה רוצה דשן כימי תקנה דשן בשחרור איטי.
beers

הודעהעל ידי matan34 » 05 מאי 2020, 18:38

beers כתב:זה ממש לא נכון מה שאתה אומר.
יש לי ניסיון טוב עם חומצות הומיות, חומצות פולביות ואצות. בעבר דישנתי את העץ עם חומצה הומית (הומוס נוזלי) וכיום אני מדשן עם חומצה פולבית + אצות (KF-10 + KF LEON) והתוצאות הן: עץ מפוצץ פירות שגדולים בעשרות אחוזים מהפירות שהיו לי לפני שדישנתי אותו עם החומרים הללו וזה עם 0 דשן כימי. יש לי בבית 1 ק״ג דשן 20-20-20 שאני צריך לזרוק לפח בגלל שהעץ שלי לא זקוק לו בכלל וסתם קניתי אותו. המטרה שלך צריכה להיות יצירת קרקע פוריה, בריאה וידידותית ליצורים המתגוררים בתוכה והם בתמורה יאכילו את הצמחים שלך וכך הצמחים שלך לא יהיו תלויים לחלוטין בדשנים כימיים מזהמים.

חומצות הומיות ופולביות הן בסה״כ ביו-סימולנטים, שזה למעשה חומרים אורגניים שנוצרים מפירוק וחיזור של פסולת אורגנית צמחים ומיקרואורגניזמים. חומצות אלו מגדילות את קיבולת הקטיונים (יונים חיוביים) בקרקע וצבען האופייני כהה. ביו-סטימולנטים מעודדים ומעצימים את צמיחת השורשים, הם מגדילים את קוטרם של השורשים, הם משפרים את קיבולת המים של הצמח ואת יכולת אחזקת הנוזלים שלהם. מבחינת דישון ובמיוחד דישון ורדים, זה כשלעצמו לא מספיק לבד. צריך לשלב את זה עם משהו ואני חשבתי על MKP/PEAK שהם דשנים לא חנקתיים ועשירים מאוד באשלגן. אשלגן חשוב מאוד לורדים ומינון נכון יבטיח כי נקבל צמח איכותי וחזק. לאשלגן תפקיד חשוב בתהליך הפוטוסינתזה של הצמח, ביצירת סוכרים וקארבו-הידראטים. אגב, גם דשנים אורגנים מזהמים... אם כבר אנחנו מדברים... כל דבר ששמים באופן מוגזם מחלחל למי התהום מתוקף כוח הכבידה... בקיצור אמשיך לנסות דשנים עד שאמצא נוסחה טובה......
matan34

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 מאי 2020, 21:11

שכני מדשן את הוורדים במים כבר 30 שנה. הם נראים מצוין.

תפסיקו להרעיף כל מני דשנים.
אלו נועדו בשביל להעשיר את כיסי היצרנים.
הומוס בלבד ייתן לכם את כל הדרישות.
מוטב הומות אבקה ולא נוזלי.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי matan34 » 05 מאי 2020, 22:46

גרטמן יואב כתב:שכני מדשן את הוורדים במים כבר 30 שנה. הם נראים מצוין.

תפסיקו להרעיף כל מני דשנים.
אלו נועדו בשביל להעשיר את כיסי היצרנים.
הומוס בלבד ייתן לכם את כל הדרישות.
מוטב הומות אבקה ולא נוזלי.

לא הבנתי את תשובתך. באמת שלא. אולי תסביר לנו איך אתה מדשן ומשלים חוסרים על ידי מים בלבד? ומהו מבנה הקרקע אצל השכן, ואילו זנים של ורדים? מציע שלא תזרוק סתם תשובות לחלל אוויר בלי להבין את התמונה במלואה. יש לי כאן 50 זנים של ורדים אם לא יותר, אין דבר כזה ורדים אנגליים ללא דישון, וזו רק דוגמא אחת. ואפרופו דשנים, באומרך כי ״אלו נועדו בשביל להעשיר את כיס היצרנים״, הידעת שללא דשנים לא יהיה מספיק מזון בעולם?

מפנה אותך לקריאת מאמרים קצת... כי אם חסר לי קלציום בורד, אין סיכוי שמים יתקנו את זה ובטח שלא הומוס.
matan34

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 06 מאי 2020, 08:28

אני פשוט לא מדשן!!! מה שיש בקרקע המקומית מספיק לצמחים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי matan34 » 06 מאי 2020, 11:32

גרטמן יואב כתב:אני פשוט לא מדשן!!! מה שיש בקרקע המקומית מספיק לצמחים.

לא ענית על אף שאלה, לא שיכנעת. סורי.....
matan34

הבא

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים