הגמעת קונפידור בין סופה לסופה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הגמעת קונפידור בין סופה לסופה

הודעהעל ידי טריקולורית » 23 פברואר 2009, 10:06

בוקר טוב למומחי הפורום היקרים,

הבוקר הגמעתי 5 מ"ל לכל תויה, מכיוון שהתחזית היא לארבעה ימי הפוגה בגשמים.

תנאי ההגמעה היו אידיאליים מכיוון שהאדמה היתה רוויה.

היססתי אם להגמיע או לא מחשש לדילול החומר במערכת הגשם הבאה עלינו לטובה. מצד שני, מתקפת הכנימות חמורה למדי, ובסוף החלטתי להגמיע.

האם מי שמגמיע משפיע?

תודה מראש על כל תשובה מחכימה.
טריקולורית

מי שמגמיע עשוי להשפיע

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 26 פברואר 2009, 06:06

שלום לך:

צר לי על העיכוב במתן תשובה, אני בנסיעה עד לסוף השבוע ולא התאפשר לי להתפנות לשאלתך קודם לכן. לעצם השאלה/תהייה, אין פגם בהגמעה שביצעת אם-כי עדיף היה להמתין להפוגה של שבוע או יותר. אני יותר מוטרד מתאורך החוזר על מתקפת הכנימות (איזה?) הקשה. הבה נקווה שסדרת ההגמעות תפתור את העניין, אך אם לא יחול שיפור של ממש בחודש הקרוב נסי להעביר אלינו ענף קטן נגוע בכנימות לבחינה יותר מדויקת. אם אינך מאזור חיפה, שלחי בדאר למשתלה, לידי יואב.

איחולי להבראת העצים ונקווה לסופה של ממש כפי שאני קורא עליה ברשת. גשם של ממש וקור עשויים להוות חלק מהפתרון.
ש. כהן-סיון

המון תודה על התגובה ועל איחולי ההבראה

הודעהעל ידי טריקולורית » 26 פברואר 2009, 12:16

לתויות.

מדובר בכנימה קמחית. תויה אחת נפגעה קשה מאוד.שליש ממנה התייבש.ושני השלישים הנותרים (לאחר הגיזום) לא נראים טוב במיוחד, אבל הרושם שלי הוא שבשאר התויות הצלחתי לבלום את הידרדרות המצב. יש סימנים לכנימה, אבל אין התייבשות.

מאז שהגמעתי ועד עכשיו לא ירד גשם. בבוקר ההגמעה לקחתי סיכון כי השמיים היו צחים במזרח ובדרום ומעוננים במערב ובצפון, אבל היתה לי הרגשה שלא יירד עוד גשם. להערכתי יתחיל אצלי (השפלה הפנימית), כך שלתויות יהיו ארבעה ימים לשתות את התרופה :)

שבת שלום!
טריקולורית

האייקון המפחיד היא אמור להיות :]

הודעהעל ידי טריקולורית » 26 פברואר 2009, 12:17

כלומר חיוך.
טריקולורית

Re: הגמעת קונפידור בין סופה לסופה

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 27 פברואר 2009, 15:43

עיקר החשש אינו מהכנימה הקמחית, אם-כי לרגע איני מזלזל בנזק שהיא גורמת, אלא מגורמי מחלה שעבורם הכנימה היא רק וקטור המעביר את המחלה. הקור והגשם היום, ובימים הקרובים, יועילו כנגד הכנימה. כמובן שכל זה בתוספת להגמעת חומר ההדברה. הסיכוי להתפרצות מחלה וויראלית/בקטריאלית נמוך מאוד בחורף, אז נקווה ביחד שהתויות יצאו ממתקפת הכנימה בשלום.

שבת שלום.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים