פריחה חסרה בסולנים יסמיני

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

פריחה חסרה בסולנים יסמיני

הודעהעל ידי רחל רותם » 12 ספטמבר 2011, 18:59

שלום
יש לי שורה של מטפסים מזן סולנום יסמיני, באחד מהם ועכשיו גם באחד נוסף נראים מקומות של ניצני פריחה אך לאחר מספר ימים במקום פריחה הגבעול קטום, כאילו מישהו קטף (או אכל לתאבון). בנוסף העלים גם הצעירים ביותר נראים לא רעננים קשים בקצוות ומקבלים צורות שונות ומשונות ואח"כ נהיים קשים לגמרי. ובכלל יש ענפים שקצב הצמיחה בהם הוא אפסי לעומת השיחים שליד שקצב הצמיחה שלהם הוא מואץ והעלים ירוקים ורעננים והפריחה יפה.
יש לציין שהשיחים צעירים (נשתלו רק לפני חודשיים) וההשקייה של 28 ליטר בשבוע. דישנתי ונתתי קונפידור בהגמעה. (אולי לא מספיק? נתתי 1.5 מ"ל כי לא כל כל הבנתי איך למדוד את גובה השיח כי הענפים הולכים לצדדים וגם לגובה. הענפים המעוצים לא עולים על מטר גובה.)
פגשתי מישהו כמו עכביש קטנטן על אחד מקצה הענפים אולי הוא?
תודה על העזרה.
רחל רותם

Re: פריחה חסרה בסולנים יסמיני

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 14 ספטמבר 2011, 09:35

המהירות מן השטן אומר הערבי בשטח. אני מסכים עימו כמובן.
במשך חודשיים לא ניתן ללמוד שום דבר על מצב הצמח. גזום קלות את הקצוות ותן לצמחים את הזמן שלהם.
כמו כן שלחו לנו תמונות לראות גם את המבוקש.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי רחל רותם » 14 ספטמבר 2011, 15:56

ראשית תודה.
כשגזמתי ע"פ המלצתך, ראיתי שמתחת לשיח על הגדר ועל האדמה ישנם כדורים קטנטנים בצבע שחור בקוטר של 1 מ"מ בערך (שמתפוררים למגע המספריים לאבקה בהירה יותר) הם פזורים מתחת לנוף של 2 השיחים הפגועים בלבד (2 השיחים השניים הם בצבע תכלת והם פורחים יפה בעוד 2 הלבנים, שאינם צמודים כל לבלוב של פריחה שמתחיל לא עובר את שלב הניצנים ונעלם) אולי זה קשור? האם זה סימן של מזיק כל שהוא? מה לעשות?
תודה מראש.
רחל רותם

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 15 ספטמבר 2011, 08:02

בלי צילום של האוביקטים,קשה לי לזהות במה/במי מדובר.
גרטמן יואב

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 67 אורחים