מזיק או שניים, יש עצה להציל את העץ?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מזיק או שניים, יש עצה להציל את העץ?

הודעהעל ידי gulibuf » 10 יוני 2011, 14:22

שלום,

יש לי את המזיק הזה שנראה כמו נקודות שחורות על העלים, שגומר לי לאט לאט את כל העלים הישנים, עכשיו צמחו חדשים אבל אני מפחד שהוא לא יצליח לבד להפטר מהם. יש גם יצורים גדולים יותר לבנים (בתמונות) שזזים לאט. האם הם קשורים לנקודות השחורות? או שזה 2 דברים שונים?

והאם יש שיטה להפטר מהם?? ניסיתי בעבר את הספריי SPRING מדביר קנימות וחרקים, לא נראה לי שזה עזר אולי לזמן קצר ביותר.

איזה צמחים בסכנת הידבקות מהם?כי אני רואה שלא כולם חוטפים את זה אבל חבל לזרוק את העציץ

תודה.
קבצים מצורפים
leaf parasite 005 small.jpg
leaf parasite 004 small.jpg
leaf parasite 003 small.jpg
gulibuf

Re: מזיק או שניים, יש עצה להציל את העץ?

הודעהעל ידי אלהן123 » 10 יוני 2011, 22:30

מי ניקוטין יכול לעזור
ראה את הפוסט שלי ...
"להשרות טבק (ניתן לפורר כמה מרלבורו לייט לתוך כוס) בתוך מים במשך הלילה, לסנן את המים מהעיסת טבק ולדלל את כוס המים לתוך בקבוק ריסוס מלא. המים מהכוס לאחר סינון יהיו מעט חומים. חשוב לדלל את הכוס עם עוד כ-ליטר מי ברז. ניתן לרסס כמה מה-מי ניקוטין על הצמחים . אין סכנה בצריכת כמות מזערית של ניקוטין וזה עדיף מכל חומרי ההדברה ה"ירוקים" שיש בשוק, זה בטוח. ניתן ממש לראות את התרסיס כחומר הדברה עם אפס רעילות.

בכל זאת צריך להיזהר, הרי שאם נשתה את כוס המים שהושרו בו התפזורות של הסיגריות לא ניתן לדעת מה יקרה.
כמות מסוכנת של טבק (דוגמאת בליעה) היא בסביבות העשרה סיגריות.
מי שיאכל בטעות עשרה סיגריות ירגיש מאד לא נעים אחרי זה או אפילו יכול להיות חולה מזה.
בקיצור התרסיס מכיל כמויות מאד קטנות של החומרים המסוכנים ובשל כך אינו מהווה סכנה.

אלהן
אתר הדברת נמלים - סמכות בכל הקשור לנמלים .
http://www.xn--5dbdcwohep5eua.com/
אלהן123

הודעהעל ידי gulibuf » 13 יוני 2011, 07:59

שלום,
תודה על התגובה. אני אנסה לעשות את הריסוס הטבעי שהצעת (צריך להלוות סיגריה ממישהו :-) )
האם את יודע אם הייצור הלבן שרואים בתמונה האחרונה על העלה קשורה לנקודות השחורות על העלים?

תודה
gulibuf

הודעהעל ידי אלהן123 » 13 יוני 2011, 14:30

גוליבוף :)
הורדתי את התמונות למחשב והאיכות של התמונות לא מספיק טובה בכדי לעשות זום אין ולראות בדיוק מה יש שם.
זה שהנקודות השחורות הן מאחורי העלים כבר מעלה חשד סביר שזה מזיק כלשהו (הנקודות השחורות) .

צמחים שגדלים בחוץ וחשופים לאיתני הטבע בדרך כלל מקבלים גוון לבן אבקתי זה בדרך כלל לכלוך אבל קשה להגיד לפי התמונות.

מה שבטוח שהעלים נראים דיי בריאים. איזה גודל הצמח כרגע? איזה גודל העדנית שלו? במה אתה מאכיל (משקה) אותו?

זה דבר רגיל לראות כל מיני צבעים על עלים של גידולי outdoor שם אין לנו שליטה על אקלים.

ניסית את תרסיס הניקוטין?

אלהן
אלהן123

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 14 יוני 2011, 05:32

כל הכבוד למדביר הנמלים. חשוב שילמד להבדיל בין עדנית שהיא אשה מעדן לבין אדנית שהיא מיכל שתילה המוצב על אדן החלון.
הרעיונות לשימוש בניקוטין ידועות אבל לא תמיד (בלשון המעטה) עוזרות, אפילו לא ככוסות רוח למת. כל טיפול טבעי ומחומרים טבעיים הוא לכאורה פחות יעיל. אבל הרבה פחות רעיל.
לא צריך לשגע אותנו שי מזיק/ים על העץ. רואים זאת גם בתמונות הלא ברורות מספיק. נימגרד,נימיקס, ועוד הם תכשירים מחומרים טבעיים ולא תוצרי מעבדה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי אלהן123 » 14 יוני 2011, 16:49

יואב אני עולה חדש :)
אלהן123

הודעהעל ידי אלהן123 » 14 יוני 2011, 18:54

יואב ידוע לך אם נימגרד ונימיקס יעילים כחומרי הדברה נגד נמלים ? אני לא מכיר את החומרים האלה...
אלהן123

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 15 יוני 2011, 10:27

אינם יעילים נגד נמלים באופן ישיר. אבל משמידים כנימות. אם אין כנימות,יש פחות נמלים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 62 אורחים