דישון עץ לימון

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: דישון עץ לימון

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 26 דצמבר 2009, 23:07

כפי שקראת לבטח, אין בטחון בכך שהגורם הוא תריפס הקיקיון. כמו כן לא כך נראית הפגיעה הנגרמת על ידי אקרית החלודה. לגבי הריסוס בנימגארד, רסס בתחילת מרץ כאשר תבחין בהתנפחות פקעי הניצנים לקראת הנצתם. שוב ורסס מיד לאחר שהפרחים יחנטו פרי. אחרי כן המתן שבוע ורסס עוד שלוש פעמים בהפרש של 10 ימים בין הריסוסים. בהצלחה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי שמוליק » 28 ינואר 2010, 15:39

שלום רב!
יש לי עץ לימון בן 20 שנה שבשנה האחרונה התקף בכל מיני בעיות:
בהתחלה העלים התמלאו במין שערות לבנות לאחר הגשמים הם התמעטו אבל עדיין יש דבר נוסף ישנם על העלים החדשים שצומחים
מן חרקים ירוקים קטנים שמקפלים את העלים ולא נותניםלהם לצמוח הם נמצאים על כל העץ וזה מדאיג אותי
בנוסף ישנם גם זבובים גדולים שמסתובבים ליד העץ שחוששני שמטילים שם ביצים אנא עזרו לי בנושא .
שמוליק

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 28 ינואר 2010, 20:28

לא ברור לי התאור "שערות קטנות". אנא צלם וצרף תמונה חדה וברורה. לגבי היצורים הירוקים, אלו הן כנימות עלים. הן מוצצות את מוהל הצמח וגורמות למותם של תאים ולעיוות/התקפלות העלים. הטיפול נגדן הוא בהגמעת קונפידור, אבל לא עתה אלא בראשית מרץ. קרא בינתיים את התשובות שנתנו בנדון מספר רב של פעמים. הקלד את מילות הקוד 'כנימה' ו- 'קונפידור' ותמצא בחיפוש הרבה מאוד התיחסויות לנושא. שאל שוב בתחילת מרץ אם דבר מה לא יהיה ברור לך. לגבי "זבובים גדולים" שוב איני יורד לסוף דבריך. כיום הזבובים, ובפרט זבוב הים התיכון (שאינו גדול כלל) אינם פעילים. אולי מדובר בצרעות או חרק אחר שהתעורר בעת גל החום שהיה כאן לפני שבועיים. אם תצליח, צלם גם אותם וצרף כאן לבחינה.
ש. כהן-סיון

הקודם

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 61 אורחים