איך להדביר??

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

איך להדביר??

הודעהעל ידי liort » 05 אוקטובר 2010, 09:11

שלום,
ברצוני לרסס עם דיזיקטול נוזלי את הצמחיה שבחצר (חדש בתחום - רכשתי את הבית לא מזמן).
המליצו לי לרסס את העצים ואת הצמחיה שבגינה עם דיזיקטול נוזלי.
שאלותיי:
- האם הדיזיקטול לא מזיק לצמחיה עצמה? כלומר האם ניתן לרסס גם בסביבת העצים (לימון,שסק,פסיפלורה ועצי נוי)
- האם ניתן לרסס על הדשא??
- האם הדיזיקטול גם מייבש צמחייה לא רצויה מסביב לעצים ועל הדשא?

אמרו לי שהדיזיקטול גם מרחיק נמלים מהצמחיה וגם מכניסתם לבית במידה ואבצע ריסוס מקיף סביב הבית.
האם זה נכון ?

מה הכמות שיש להדביר עם הדיזיקטול? רכשתי מרססת ומעוניין לבצע את ההדברה - האם פשוט לבצע את ההדברה כמו שמדבירים מרססים (עוברים ומשפריצים קלות בסביבה הרצויה??)

תודה על עזרתכם,
ליאור
liort

Re: איך להדביר??

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 אוקטובר 2010, 12:34

החומר מזיק ומסוכן לבני אדם.אם מרוסס נכון נכול להקטין מציאותם של מזיקים בשטח ולא פוגע בצמחים.דשא שרוסס אסור בשימוש לפחות 3 ימים. יש לבצע סידרה של טיפולים,כל עשרה ימים.לר פוגע בעשביה ואפילו מעודד אותה בעקיפין כי מסלק מזיקים גם ממנה. אין תרופות פלא שעושות כל מה שאתה מבקש.
אחרון וחשוב:מכירה ושימוש כיום בדיזיקטול הם עבירה על החוק.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי liort » 05 אוקטובר 2010, 18:16

שלום,
ידוע שהדיזיקטול המגורען (הירוק) אסור חשיווק.
גם הדיזיקטול הנוזלי אסור לשיווק???
liort

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 06 אוקטובר 2010, 14:25

דיזיקטול נאסר לשימוש, ולכן לשיווק נקודה. הרשויות קבעו כי המרכיב הכימי מסוכן, ואין לכך כל קשר למצב האריזה של החומר. לידיעתך, מצב נוזלי הוא תמיד מסוכן יותר ממצב מוצק בגלל הקלות היחסית של פיזורו בשטח. צר לי שיואב ידידי, שענה לך ממקום חופשתו, לא שם לב שלאלתך באופן מלא, אחרת היה מבהיר לך מה דעתנו על ריסוסים גורפים עם רעלים כאלה.

לעצם שאלתך המקורית, לא ברור לי מדוע ועל סמך מה המליצו לך לרסס את "העצים והצמחיה שבגינה"? וכי יש בעיה שצריך לפתור? לי נראה שנפלת קורבן ל"יועצים" שרלטנים וחסרי ידע. למרבה הצער כאלה מסתובבים רבים מדי בתחום הגינון. קנית בית חדש - שיהיה לך במזל טוב. אל תפזר בסביבת הבית רעלים, גם אם הם מותרים לשימוש. בריאות משפחתך חשובה הרבה יותר מכל צמח בגן, אם בכלל הוא זקוק לטיפול ברעלים. ההשפעות של חומרי ההדברה לא ניכרות מיד, לעיתים הן מופיעות "יש מאין" כעבור עשרות שנים כאשק כבר שכחנו מהדיזיקטול ושאר קרוביו. אם מתעוררת בעיה ספציפית שאל וננסה לעזור לך. בטיפול נכון וסדיר אפשר להמנע משימוש במרבית הרעלים, וכאשר אין יותר ברירה נאמר לך איך לטפל וזה לעולם לא יהיה בצורה ההמלצה הרעה הגורפת שקיבלת. 
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי liort » 08 אוקטובר 2010, 16:03

תודה רבה על התייחסותך ועל ההסבר המעמיק.
לא תמיד המודעות קיימת ואני שמח על תשובתך.
ליאור
liort

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 12 אוקטובר 2010, 10:38

בהצלחה ממשתלות יגור
גרטמן יואב

חזור אל פורום דישון והדברה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 62 אורחים