הפרשה מושכת חרקים בלגסטרמיה הודית

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הפרשה מושכת חרקים בלגסטרמיה הודית

הודעהעל ידי Nahum » 24 מאי 2015, 12:04

שלום וחג שבועות שמח,
ברשותי לגסטרמיה הודית כבן 15 שנים. בשנתיים שלוש האחרונות בתקופה זו של השנה המדרכה מתחתיו דביקה מהפרשה כלשהיא מהעלים.( למעט הדביקות ושינוי צבע קל במדרכה,ההפרשה לא ממש נראית לעין) גם לאחר ניקוי ,הדביקות חוזרת, לאחר לילה, כנראה שלא במהלך היום. (אין כרגע טל בלילה)
ההפרשה נראית גם על החלק העליון של עלי העץ. לא ממש נמצאו כנימות , מצאתי מעט מאוד חרקים קטנים בצד המוסתר של מעט העלים הצעירים שעדיין לא צמחו. שאר העלווה נראית תקינה.
הבעייה היא שהעץ מוקף זבובים וצרעות. האם נכון לקשר זאת לדביקות? מה הפתרון? איך נפטרים מהזבבובים והצרעות???
תודה מראש,
נחום
Nahum
 
הודעות: 9
הצטרף: 14 מאי 2009, 18:49

Re: הפרשה מושכת חרקים בלגסטרמיה הודית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 25 מאי 2015, 08:23

אם יש ״טל דבש״ (זה השם העממי של ההפרשה הדביקה-מתוקה), ודאי שהעץ נתקף על ידי מוצצי מוהל, בעיקר כנימות ואקריות למיניהן. האחרונות קטנות מאוד בגודלן וקשה להבחין בהן בעין רגילה. כדי להיפטר מטל הדבש ומהחרקים שהוא מושך, הגמע קונפידור בשיעור של 10 סמ״ק מומסים בדלי מים, וזאת לאחר השקיה טובה של לפחות 100 ליטר מים עם צינור לתוך הגומה שמסביב. במקביל, שטוף את כל העץ ועלוותו בזרם מים חזק ככל שתוכל להפעיל. פעולות אלה אמורות לפתור את הבעיה.
הערה: קונפידור הוא השם המסחרי של אימידאקלופיריד, החומר הפעיל. הפטנט על החומר פג לפני שנים אבל המחיר נותר גבוה. יש תחליפים זהים לחלוטין מבחינת החומר הפעיל שהם זולים באופן ניכר מקונפידור. ביניהם: קונפידנס, קוהינור, ועוד אחרים.
ש. כהן-סיון
 
הודעות: 1542
הצטרף: 25 נובמבר 2008, 11:44


חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים