ברוש לימוני ננסי בתהליך פגיעה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

ברוש לימוני ננסי בתהליך פגיעה

הודעהעל ידי hershko » 30 אוגוסט 2014, 18:19

שלום רב.
ברשותי 3 ברושים ננסים, בני 8 שנים שעד היום לא חוו שום מחלה. לפני כחודש, הקטן מביניהם החל להתייבש ובאיחור גדול ראיתי שהוא מלא בכנימות לבנות בכל מקום. ריססתי והגמעתי בקונפידור אבל לצערי הרב, הקטן התייבש לחלוטין ומת. עכשיו אני עוקב אחרי בעניין האחרים בתקווה להצילם, גם הם רוססו והוגמעו עם קונפידור אבל לאור התמונות המצורפות, נראה לי שגם כאן המצב לא טוב.
בבקשה עזרה וייעוץ מה עליי לעשות כדי להצילם. הם ככ יפים וממש לא בא לי לאבדם.
תודה רבה
עמי
קבצים מצורפים
20140830_190640.jpg
20140830_184327.jpg
hershko

Re: ברוש לימוני ננסי בתהליך פגיעה

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 30 אוגוסט 2014, 19:49

מדי שנה אנחנו נאלצים לשוב ולכתוב את אותם הדברים. ברוש לימוני לא מצליח בשום מקום מחוץ לאזור גידולו הטבעי במערב קליפורניה. מי שהביאו אותו ארצה היו עסוקים בחישוב רווחים בלבד. העץ הזה רגיש למחלה שאין לה מרפא. במוקדם או במאוחר כולם מתייבשים. לפעמים זה קורה כאשר העץ מפותח ומגיע לנוף רחב ולגובה של מספר מטרים אחרי 15 שנה, ולפתע העץ קורס ומתיבש בתוך זמן קצר. לרוב זה קורה הרבה קודם. עצתנו היא לא לגדל את הברוש הזה. חבל על המאמץ ועל האכזבה שבאה בעקבותיו.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי faari » 06 ינואר 2015, 09:22

בחצר גן ילדים בישוב בו אני גר יש שני עצי פיקוס השקמה. לקראת האביב משירים העצים את פירותיהם ולמעשה הופכים את חצר הגן לבלתי ניתנת לשימוש. איננו רוצים לכרות את העצים.
האם יש לנושא פתרונות? מה הם אחוזי ההצלחה? מה עלות פתרונות אלה? האם תוכלו להפנות אותי לאדם המתאים?
You can check out our latest a+ certification and sy0-401 exams written by our security+ training to help you pass www.kumc.edu You can also purchase Florida Southern College Our
faari

הודעהעל ידי טריקולורית » 06 ינואר 2015, 12:08

מכיוון שאין אמצעי מניעה לעצים, ומכיוון שמדובר בהפרעה שאורכת כמה שבועות בלבד, הפתרון היחידי שעולה על דעתי הוא למתוח בשבועות הרלוונטיים אריגים מעל לשטח הגן כדי לאסוף את הפירות הנושרים.

צריך אריג חזק למדיי. נסה בחנויות לחומרי בניין, חנויות שמוכרות ברזנטים/יוטה ירוקה וכו'. יש ברחוב סלמה בתל אביב, בשוק של רמלה. הכי טוב ברזנט לדעתי.

ובפעם הבאה שאתה פותח שאלה - יש למעלה תיבה לפתיחת שאלה חדשה. זה עדיף על לשרשר לפתיל קודם שאין לו כלום עם השאלה החדשה שלך.
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 ינואר 2015, 10:21

שקמה בארץ לא מייצרת זרעים .
כדי שפירותיה יבשילו נהגו הקדמונים לדקור את השקמים(הפירות) במכשיר חד.
לפעולה זאת נזקקו למומחים שנקראו בולסי שקמים."לא נביא ולא בן נביא ,כי בוקר אני ובולס שקמים" אמר עמוס בכרטיס הזיהוי של.
לבלוס אין פירושו לאכול.
בעיית הלכלוך של השקמים היא בעיה קשה ולא מומלץ לבנות גן ילדים ליד שקמים. השקמים לפעמים עתיקות יותר מגן הילדים לידם.
לדעתי כיסוי ברשת לא יעזור.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: mtrjd ו 20 אורחים