שזיף נוי ועלים יבשים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שזיף נוי ועלים יבשים

הודעהעל ידי mikidue » 04 יוני 2009, 10:49

שלום רב.
2 שאלות ברשותך:
1. עץ השזיף שלי (בלשון העם "פיסרדי"..) החל להראות סימני יובש מתקדמים על העלים שלו ,למרות שהוא מושקה באופן תדיר ואף קיבל דשן בפירוק איטי לפני חודשיים. ולא ריססתי בקירבתו כלל.במשתלה אמרו לי שזה נקרא חילדון (חלודה).ממה זה נובע?והאם יש פיתרון טבעי לכך?

2. את העלים היבשים הנושרים מהעצים אני משאיר בתחתית העץ כדי שישמרו על לחות וימנעו מגע ישיר של שמש שם.האם נכון לעשות כך בהיעדר חיפוי אחר או שבכל מקרה עדיף שיהיה חשוף כדי למנוע מזיקים?

תודה
mikidue

Re: שזיף נוי ועלים יבשים

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 04 יוני 2009, 14:21

יתכן שסובל גם מחילדון.זה לא נדיר בורדיים. אבל יתכן שנגוע במזיקים מקבוצת חיפושיות הקליפה.לאחרונים אין פתרון טוב. לחילדון כן.חיפושיותאלו הכמויות גדולות נוברות בקליפה וממיתות בהדרגה את העץ.סימנן מחוץ להתיבשות עלים,הוא כתמי שרף קטנים אבל רבים ומתרבים משנה לשנה,על גבי הגזע והענפים העבים.אנא בדקו ושלחו תמונות. חילדון אם ישנו,ניתן לטיפול בריסוס בחומר הקרוי סיסטאן למשל ויש עוד. ריסוס לא תמיד אפשרי בעצי נוי כי אין לנו מכשירים מתאימים.נתינת מים בכמות מספקת עוזרת לצמח להתגבר על המפגע. השארת העלים החולים שנשרו על האדמה,עוזרת לחילדון להישאר בשטח ולהתחדש כשיהיו תנאים לכך.זה עונה לשאלה השניה בחלקה. כי ריסוס הקרקע באותו חומר עשוי למנוע במידה רבה התחדשות המחלה. מאידך זה צריך להעשות כל שבוע למס' שבועות. ואז תווצר אוכלוסית חילדון שעמידה לחומר והשפעתו תעלם. לכן כדי להשתמש גם במקבילה בשם ספרול. לשנות חומר אחרי שני ריסוסים. והמלצה, תנו יותר מים ושכחו מריסוסים מפני החילדון !!!! לעומת זה זה טיפול בקונפידור,אם השלב עוד מוקדם,עשוי לעזור לעץ לגבור על החיפושיות.
אחרון חביב שאלה? בכל זאת כמה מים ואיך מקבל אותם העץ? הוא צרכן מים גדול ממה שחושבים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי mikidue » 04 יוני 2009, 20:01

מקבל פעמיים בשבוע 4 שעות 5ל לשעה .
לגבי העלים כוונתי שבכל העצים כמו-גויאבה,תאנה,הדרים וגם שיחי נוי,אני משאיר את העלים שנושרים כסוג של חיפוי .טוב או עדיף בלי בכלל?
תודה.
mikidue

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 יוני 2009, 09:58

יש לנו בעיה עם זה. עקרונית זמ נפלא וגם קורה כך בטבע. אבל ברגע שיש מחלות ומזיקים, זה נותן להם מחסה. אז לפחות לפרק זמן,עד שתסיים פרשת השזיף, סלק את העלים מבשטח.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי mikidue » 08 יוני 2009, 12:39

מה לגבי חורים בעלים של השזיף זה אותו מזיק?הקונפידור יסדר אותו?
mikidue

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 09 יוני 2009, 04:32

צריך לראותתמונות. היום זה פשוט. אם קשה להעביר ,שלח דרך צור קשר. יואב
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים