לגרסטרמיה הודית - שמש

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

לגרסטרמיה הודית - שמש

הודעהעל ידי טריקולורית » 22 נובמבר 2011, 09:59

מה המספר המינימלי של שעות שמש יומיות בקיץ שלהן זקוקה לגרסטרמיה הודית כדי לפרוח?

האם יספיקו 4 שעות שמש?

המון תודה.
טריקולורית

Re: לגרסטרמיה הודית - שמש

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 22 נובמבר 2011, 22:53

מדובר בעץ קטן הזקוק לשמש מלאה. אין די ב-4 שעות שמש לשיגשוגו, אבל יתכן שקבלי מעט פריחה. על כל פנים, איני ממליץ לשתול דווקא לגרסטרואמיה בתנאי אור כאלה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טריקולורית » 23 נובמבר 2011, 09:59

ראשית, תודה על התשובה.

שנית, מה המינימום? האם שש שעות זה שמש מלאה? או שצריך אשכרה שמונה שעות?
טריקולורית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 23 נובמבר 2011, 11:20

צריך אשכרה 10-12 שעות, אבל פחות עדיין יפרח. כמה פחות איני יכול לומר לך. זהו מסוג הדברים שרק הניסיון מלמד ואין לי ניסיון כזה. אצלי שתול פרט של העץ בכיוון מערב וחשוף חלקית גם מדרום. העץ משגשג תודות, להערכתי, ל- 8-10 שעות שמש בקיץ.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טריקולורית » 23 נובמבר 2011, 14:34

המיקום המיועד הוא דרום מערבי (או ברגעים של פסימיות מערב דרומי) עם 7-6 שעות שמש. אבל אני אנסה בכל זאת באביב יען כי העץ מטמטם ביופיו. מבטיחה אשכרה לעדכן :]

ואני מנצלת את ההזדמנות לעדכונים נוספים:

פטריית קרקע לבנה בתויות:
ריסוסים חוזרים ונשנים בתמיסת אקונומיקה+אשלגן שהצעת העלימו את הפטריה אבל זמנית בלבד. אחרי שנאלצתי לגזום את התויות בגלל שהן התרחבו מאוד הפטריה נעלמה לגמרי במרבית התויות הנגועות, והיא ממשיכה במתכונת מוחלשת בשתיים מהן בלבד (הן ממש צמודות לגדם+שורשים של אשכולית ענק ז"ל שנרקבים מתחת לאדמה).
מסקנה: אין כמו שמש נגד פטריות.

חלבלוב פושט בדשא:
לא משנה במה אני מרססת וכמה מעט אני מרססת - הדשא מת: או שהוא מת יחד עם החלבלוב או שהוא מת והחלבלוב ממשיך לחיות. מסקנה: אין מנוס מניכוש והחלבלוב מן השטן.

שוב המון המון תודה.
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 24 נובמבר 2011, 09:47

נגד חלבלוב פושט רק כיסוח וכן נגד החמציץ. ריסוס תמיד בעייתי ולא תמיד עוזר. גם הכיסוח לא תמיד עוזר אבל הוא פחות רעיל.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי טריקולורית » 24 נובמבר 2011, 10:37

הלוואי שכיסוח היה עוזר. החלבלוב פושט נמוך יותר מהדשא וצריך ממש לקרקף. ניסיתי קרקוף פלוס רונסטאר גרגרי וגם זה לא ממש עזר.

באשר לחמציץ, לא מדובר בחמציץ החורפי בעל הפרחים הצהובים הגדולים. הוא לא מפריע לי. הוא יפה. מדובר בחמציץ זעיר שמתפשט באמצעות מעין שלוחות תת קרקעיות. כשאני מנכשת יוצאים לי מעין שרוכים של שורשים באורך של עד 20-15 ס"מ שמחוברים לגבעולים נוספים של הצמח. החמציץ הזעיר יותר גרוע מהחלבלוב הפושט.
טריקולורית

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 24 נובמבר 2011, 12:43

החמציץ הזה נקרא חמציץ קטן. הוא לא יותר גרוע מהחלבלוב, אלא טוב ממנו בהרבה. על שורשיו חיה, בסימביוזה, בקטריה הלוכדת חנקן אינרטי מהאוויר והופכת אותו לתרכובת חנקנית המספקת לחמציץ ולצמחים שלידו דשן חנקני איכותי. אני לא הייתי נלחם בחמציץ, אלא לומד להנות מנוכחותו. מי שרוצה, ספק אם את, דשא ירוק נקי מעשבים ומבעיות מזיקים ומחלות, מוזמן להניח את הדבר האיום הזה הקרוי "מרבדי דשא" ועשוי מחומר סינטטי "ירוק עד".
לגבי החלבלוב, הצדק כמובן עימך. הוא לוחך את פני הקרקע ואין מכסחת שיורדת לגובה שלו מבלי להשמיד את הדשא. הקפידי לעקור אותו כל העת. לבסוף תצליחי להיפטר ממנו, ברגע שצמחים צעירים לא יצליחו להגיע לכדי ייצור זרעים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ענבל ה. » 30 נובמבר 2011, 05:28

אצלי, בשרון, שתולה לגסטרמיה בנקודה בעייתית שמקבלת 2-3 ש' שמש לסירוגין (תקועה בין עצים אחרים שגדלו)
היא פורחת כל שנה אך מתארכת בחיפוש אחר האור כך שהפריחה אי שם בין שאר הצמרות ולא כמו שאמורה להיות.

להערכתי 6 ש' שמש כן יספיקו לפריחה טובה.
ענבל ה.

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, mtrjd ו 68 אורחים