מגנוליה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מגנוליה

הודעהעל ידי canaan » 08 נובמבר 2011, 22:00

שלום,
אני תושב מבשרת ציון (הרי ירושלים). לפני כשנה וחצי שתלתי עץ מגנוליה. מאז הוא הוציא פרח אחד בלבד.
א. העלים ירוקים ומלמעלה הם נראים יפים, אך בצידם התחתון יש משטחים חומים, הניתנים להסרה באצבע (פייחת?) . מהם? האם הם מזיקים לצמח? אם כן - מה לעשות?
ב. נוף הצמח לא התפתח בכלל. נאמר לי כי הבעיה היא הקרקע הגירנית הבסיסית, ולכן הוספתי לפני כחודש דשן חומצי, אך אין שינוי בנוף. האם זו הבעיה? האם דרוש זמן ארוך יותר להשפעת הדשן?
תודה,
דן כנען
canaan

Re: מגנוליה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 09 נובמבר 2011, 09:09

תמונות בבקשה.כמה מים מקבל העץ?
הצבע של צידו התחתון של עלה המגנוליה,אמור להיות חום.כך שלא נראה לי שמדובר במחלה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי canaan » 17 דצמבר 2011, 20:52

IMG_9520.JPG

יואב שלום,
אני חוזר לשאלותי מ- 8.11. בתשובה לשאלותיך:
א. מצ"ב 2 תמונות של העץ ותמונה אחת של עלה. בתמונה 9520 העץ נראה מהצד אליו הוא מתפתח - ממזרח.
בתמונה 9521 גרם המדרגות נמצא מצפון לעץ.
ב. כמות ההשקייה היא 8 ליטר למ"ר ליום (כמובן למעט חורף). העץ גדל בתוך חלקת קוקויו, כאשר מעגל ברדיוס של כ- 40-50 ס"מ סביבו נקי מעשב גם בעומק. כל חלקת הדשא מקבלת השקייה בכמות זהה, כך שאם השורשים של המגנוליה מתפשטים מעבר לרדיוס המנוכש, הם יונקים גם שם מים.
אגב,האם השורש של המגנוליה הוא שיפודי או מתפשט?
ג. יש שמש ישירה החל בערך מ- 10 בבוקר עד השקיעה.
תודה,
דן
קבצים מצורפים
IMG_9521.JPG
IMG_9523.JPG
canaan

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 18 דצמבר 2011, 15:14

מגנוליה גדולת-פרחים לא מתחילה לפרוח בד"כ לפני הגיעה לגיל 15, אם-כי יש זנים המקדימים לפרוח ומהם תקבל טיפטופי פריחה החל בגיל 7. לא ברור לי בן כמה העץ שלך (ממתי הייחור, או הזריע), אך אם קיבלת פרח בודד עליך לשמוח על כך שיש אצלך ככל הנראה זן מהמקדימים. כאמור, פריחה שופעת לא תהיה לפני הגיע העץ לגיל הנ"ל. לגבי התפתחותו של העץ, היה סבלני וזאת בהנחה כי לא נשתל מעל לפסולת בנין. מגנוליה רגישה מאוד לנוכחות פסולת כזו ועלולה אף לדעוך ולהתחסל אם אומנם העץ שתול מעל למרבץ פסולת כזו. כמו כן, העץ זקוק לקרקע מאווררת. קרקע דחוסה עלולה להביא עליו את סופו. ככלל, אין גרוע מהרעיון לשתול עצים בתוך מדשאה, גם אם ראית מקרים כאלה בקיבוצים ומושבים. אין ספק שלא ראית את כל אותם עצים שקרסו בתנאים כאלה עקב מחלות שונות הנגרמות על-ידי פתוגנים המשגשגים על גזעים רטובים מהשקיה. אם העץ כבר שם, הקפד להפנות ממנו והלאה את המתזים/ממטרות.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 30f6f3, Google [Bot] ו 84 אורחים