שיזף פיסרדי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שיזף פיסרדי

הודעהעל ידי Masada G » 31 יולי 2011, 11:15

שלום רב,
היה לי עץ מקסים שחי 12 שנה.
השנה הוא פרח, התכסה בעלים וחודש לאחר מכן התייבש לגמרי....
עקרנו אותו מחוסר ברירה ובצער רב.
השאלה שלי היא האם יש אורך חיים מסויים לשיזף? כי היה לי עץ נוסף קטן יותר שגם הוא מת.
כי אני מתלבטת האם לשתול שוב שיזף או לחפש משהו אחר עמיד יותר אבל לא פחות יפה....

תודה מראש,
מצדה
Masada G

Re שזיף דבדבני

הודעהעל ידי דניאל » 31 יולי 2011, 20:30

מנסיוני במשך שנים באזור המרכז, אדמת חול-חמרה: שזיף דֻּבְדְּבָנִי (בפיך: פיסרדי) זקוק להרבה מים, כל השנה. אני משקה אותו קיץ וחרף (כשהחרף לא שופע מים), ורק כך מצליח להחזיקו בחיים. באביב 2011 פריחתו היתה דלה, אך לבלובו יפה. יתכן שהפריחה הדלה וגם מעוט השלכת בחרף, נובעים מאקלים לא מספיק קר. עץ נשיר זה שמקורו בצפון אוהב קור בחרף, ואם אינו מקבלו בכמות הראויה, השלכת והפריחה "גוררות רגלים". בשורה התחתונה, כל שֶׁלְּאֵל יָדֶיךָ לעשות הוא השקיה.
דניאל

Re: שיזף פיסרדי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 01 אוגוסט 2011, 07:47

הצעה אישית ממני. התיחס אליו כאילו היה ברוש לימוני. תן למי שאינו אתה לגדלו. הצמח לא אמין ועלול למות גם אם מושקה כהלכה.כי נוטה לסבול מחיפושיות קליפה קטנות ורבות מחד וגדולות (נוברי גזע),פחות במס' אבל גדולות בנזקן.ברקניות=קיפנודיס וגם סס הנמר שהוא עש לילה.נגד האחרונות יש יותר מה לעשות. נגד הראשונות קשה לפעול כי החומרים הדרושים מאוד רעילים ומסוכנים לאדם.ביגור כבר נעקרו בעצם כל עצי השזיף הללו. דרך אגב מדובר בעץ פרי שפירותיו נפלאים אבל מגיעים לעיתים רחוקות.השקיה בקיץ של 200 ליטר בבוע תעזור לו ואין צורך ביותר. אבל מעשית כל טיפת מים נוספת שיקבל,יכולה רק לעזור ולא תזיק לעץ.
טיפול בקונפידור במרץ עשוי למנוע חדירת חיפושיות הקליפה.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42, mtrjd ו 70 אורחים