עץ מגנוליה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ מגנוליה

הודעהעל ידי galmay10 » 04 יוני 2011, 07:58

שלום לכם
מזה כחודש ימים, יש לי במרפסת עץ מגנוליה, שנטוע במיכל גדול מאד והוא בגובה של כ- 2 מטר (כיווני אויר מערב וצפון)
אין שמש אבל יש רוחות חזקות.
העץ הגיע כשהעלים היו עם כתמים חומים, נאמר לי שהוא נפגע בברד, הוא אינו חולה וכל העלווה תתחלף.
ואכן, במהלך החודש יצאו הרבה מאד עלים חדשים וחלק מהפגומים התייבשו ונשרו. הוא פרח פעמיים, ובכל פעם הפריחה היתה בת שעות ספורות בלבד ואז הפרח נעשה חום ונבל.
שאלותי:
האם מיקומו טוב לו ?
האם כך אמור להתנהג הפרח ?
האם לעץ יש גם פירות ?
מה התקופה בשנה בו הוא אמור לפרוח ?
אשמח מאד לקבל את תשובותיכם, אני מאד אוהבת את עץ המגנוליה ולא הייתי רוצה להפרד ממנו, אבל התנהגות הפרח נראית לי מוזר.
תודה לכם.
galmay10

Re: עץ מגנוליה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 04 יוני 2011, 14:25

העץ אמור לפרוח עכשיו. אבל לא שמעתי כמה מים הוא מקבל.הפרח לא מחזיק מעמד על העץ לזמן רב.לעץ יש פירות שאינם למאכל. נראים כמו אצטרובל ירוק. הזרעים אדומים בדרך כלל.
בתנאים שמסרת אמור העץ לקבל השקיה יום יומית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי galmay10 » 13 יוני 2011, 10:14

הי שוב ותודה על התשובה
העץ מקבל מים באמצעות השקיה אלקטרונית, 3 פעמים ביום, בכל פעם 6 דקות.
האם המשמעות שהפרח נובל אחרי שעות בודדות, שהעץ חולה ? ואם כן - מה ניתן לעשות.
כעת יש ניצן חדש שטרם פרח.
מוקירה מאד את תשובתכם
תודה שוב
galmay10

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 13 יוני 2011, 22:11

פריחת המגנוליה נמשכת עד מספר שבועות, הכל בהתאם לתנאי מזג האוויר (בעיקר, לחות ודרגת החום) ולטיפול שמקבל העץ. אם המצע אינו לח דיו בכל עת, העץ כלל לא יפרח או שפריחתו תהיה קצרה ביותר. לצערי, את מוסרת נתון חסר כל משמעות לגבי ההשקיה. את, כמו כולם, לבטח שותה מים כאשר את צמאה, ולא "שותה" זמן. גם עצים, כמונו, שותים מים ולא זמן. כדי שאפשר יהיה לתרגם את הזמן שמסרת לכמות מים אנחנו זקוקים לנתון על ספיקת המערכת. אם נניח, לדוגמא, שמערכת ההשקיה של העץ כוללת טפטפת סטנדרטית אחת שספיקתה היא 2.3 ליטר/שעה, הרי שבמשך 6 דקות את מספקת לעץ הזה 230 סמ"ק מים, מעט מעל לכוס מים. לדבריך העץ מקבל 3 מנות כאלה ביום, כלומר 3 כוסות מים ועוד קצת. עץ כזה כדי שישגשג זקוק להשקיה הגונה, הרבה מעבר לערך הנ"ל. צריך להגיש לכלי כמות יומית כזו שתשאיר את המצע לח תמיד, ותוך כדי השקיה חובה (!!!) לדאוג ש-30% מהכמות המוגשת תזלוג החוצה לביוב, מעבר לכל צלחת תחתית אם יש כזו מתחת למיכל. רק כך נבטיח שהמצע לא יומלח, דבר שיביא למות הצמח במוקדם או במאוחר. הקלידי את צמד המילים המלחת מצע בחיפוש וקראי את שהיה לנו, לא אח, לומר בנדון.

השקי את העץ כראוי ובעונה הבאה יגמול לך בפריחה נורמלית.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי galmay10 » 16 יוני 2011, 00:23

הרבה תודה על המידע שסיפקתם לי.
galmay10

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, mtrjd ו 61 אורחים