עץ האהבה האהוב

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ האהבה האהוב

הודעהעל ידי ilonami » 05 אוקטובר 2010, 22:22

לכל מי שמבין ויכול לעזור שלום!
עץ האבה שלי מחולק ל 2 גזעים , גזע הקטן יותר התחיל להירקב או סתם נהייה רך מידי .
את העץ אני משקע פעם בשבועיים לפי ההוראות .
מה יכולה להיות הסיבה?
והאם אפשר לעשות משהו?
תודה רבה מראש
קבצים מצורפים
Picture 004.jpg
Picture 007.jpg
Picture 003.jpg
ilonami

Re: עץ האהבה האהוב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 07 אוקטובר 2010, 15:47

לא ניתן לעשות הרבה. הצמח, ככל הנראה, נפגע במחלת ריקבון צוואר השורש. יש סיכוי לא גדול שיצליח להתגבר בכוחות עצמו, וסיכוי סביר שיגיע אל סופו בקרוב. המעיטי בהשקיה, השקי רק כאשר המצע מרגיש מעט יבש למגע האצבעות. וודאי שפתח הניקוז בתחתית הכלי אינו חסום. השקי באופן כזה שאת מניחה את המיכל ובו הצמח בתוך קערה גדולה, או גיגית. מלאי את הקערה במים עד שגובה המים יהיה בגובה 2/3 המיכל. כעבור רבע שעה הוציאי את המיכל מהקערה/גיגית. אם השקית עד כה על ידי הגשת מים מלמעלה מבלי לרוקן עודפים מהצלחת התחתית, גרמת לנזק בלתי הפיך. השקיה לא נכונה גורמת בין היתר להמלחת המצע, לעקה הבאה בהמשך, ולבסוף להתפתחות מחלות שורש.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ilonami » 07 אוקטובר 2010, 17:05

תודה רבה על הסבר המפורט
ilonami

הודעהעל ידי ilonami » 07 אוקטובר 2010, 17:13

עוד שאלה קטנה
הגזע השני או החלק השני מהגזע בסדר גמור, אז אולי כידי להוציא את החלק הרקוב? או שהם באים מאותו שורש וזה לא יעזור?

אני משקה מלמעלה ומוציאה את המים ישר בלי לחקות רבע שעה , כנרא שזה גם לא טוב.
ilonami

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 07 אוקטובר 2010, 18:33

רצוי להמתין כרבע שעה על-מנת לאפשר למצע ולשורשים לספוג מנה טובה מהמים, אבל בדרך שנהגת אין פגם מהותי. נראה שהצמח הגיע אליך עם גורם המחלה או שהפתוגן התיישב על השורשים אצלך. לא ניתן לומר דבר בוודאות על סמך המידע שיש. באשר לשאלתך/תהייתך, אני שותף להתלבטות. אין לדעת אם אלו שני צמחים או צמח אחד עם אותה מערכת שורשים. נסי את הדרך הבאה להציל אותו:

הכיני מצע דומה סטרילי, ממשתלה. הוציאי בעדינות את הצמח מהכלי בו הוא נתון. שטפי היטב את השורשים בזרם מים עדין והפרידי בין שני החלקים. סלקי את החלק הרקוב ובחני את שורשיו של החלק ״הבריא״. אם חלק משורשיו של זה מראים גם הם סימני רכות/ריקבון, גיזמי אותם עד לתוך האזור הבריא שלהם. הקפידי לטבול את כלי הגיזום באקונומיקה בין חיתוך אחד למישנהו, כך שלא תעבירי את המחלה לחלקים בריאים. אחרי שעשית זאת רססי את השורשים בספרול ושתלי מחדש במצע הנקי שהכנת. עוד בטרם תשתלי, רחצי היטב את המיכל וטבלי אותו באקונומיקה למשך מספר דקות. השקי וקווי לטוב. אני מקווה עבורך שהצמח יתאושש. אגב, הקפידי להניחו במקום מואר אך לא בשמש ישירה ורחוק ממזגן.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 אוקטובר 2010, 01:11

נהגנו להכין צמחים אלו במשתלה עשרות אלפים ואולי יותר.במקרים רבים השתמשנו בשני צמחים באותו מיכל.לצטרת יצירת מוצר שונה מצמח בודד. כך שביר להניח שמדובר בשני צמחים.ההצעה לטיפול נכונה ונבונה. אבל זכור הצמח מסוגל להשתרש גם מחלק קטן מאוד של השורש.כך שאל תחשוש לסלק את כל החלקים שנראים רע.לפעמים יסיק רק רבע מהשורש להתאוששות מחדש. המיוחד בצמח זה הוא שלא זקוקים להשקיה מטורפת כדי שיקלט.אבל כדאי לנשקות פעמיים בשבוע עד שיגלה סימני צמיחה. אזי לחזור בהדרגה למשטר ההשקיה הקודם.שיהיה בהצלחה וד"ש ממונטריאול הגשומה והיום לא קרה,.כרגע 15 מעלות ולילה.1915 אחר הצהריים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42, mtrjd ו 79 אורחים