שורשים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שורשים

הודעהעל ידי ronit666 » 19 ספטמבר 2010, 18:05

שלום
דובר כבר רבות על נזקי שורשי הפיקוס... ולצערי לאחרונה הצטרפתי לחוג נפגעי השורשים
מכיוון ששורשי הפיקוס (בנימינה) של השכנים כבר גילו את הביוף שלנו ותקפו אותו, זיהינו לאחרונה
מספר אריחים שזזו ממקומם לא רחוק מהפיקוסים, לא הופתענו לגלות לאחר שהוצאנו אריח אחד,
שיש מתחתיו שורש, השאלה אם אכן מדובר בשור ש של הפיקוס, איך ניתן לזהות את השורש (אין לנו רצון
להציק לשכננו סתם) אני מצרפת תמונה ומקווה שאפשר לראות משהו, אם לא אנא נסו לתאר האם
יש לשורש מאפיין מיוחד, אני ראיתי בשורש המדובר כמו מעין פקעות.
האם פיקוס בנימינה נמנה על הזן ששורשיו אלימים?
תודה מראש
ronit666

Re: שורשים

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 19 ספטמבר 2010, 19:06

אין תמונה, ולהיות הוגן כלפיך ספק אם יכולנו לזהות אחוז מכריע מן העצים על-פי תמונות שרשיהם. כל הפיקוסים, ללא יוצא מהכלל, בעלי שורשים אלימים ופיקוס בנימינה מן הידועים לשמצה שביניהם. אם העץ מרוחק מאותו אריח לא יותר מ-15מ' ואין עוד עץ אלים בקרבה גדולה יותר, את רשאית להניח בביטחה שאלו שורשי הפיקוס.מ אם יש בקרבת מקום לאריח עצים אחרים, צייני מי הם ונעזור לך למיין את מקור השורש ההוא. דבר נוסף שבאפשרותך לעשות הוא לחפור ולעקוב אחרי השורש ההוא עד לגבול החלקה שלכם. בדרך זו יקל עליך להיווכח אם השורש מוליך אל הפיקוס.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ronit666 » 19 ספטמבר 2010, 22:48

תודה על תשובה מהירה כל כך!!!! :!:
לצערי מרחק ארבעת שיחי הפיקוס נמצאים ביני ובין השכן ולא עולה על בין מטר הכי קרוב ושלושה מטר הכי רחוק, מכל אחד מאיתנו!!!
ישנה חומת בטון לעומק 30 ס"מ בנינו וגובהם של השיחים כבר למעלה משמונה מטר והם בני כ 9 שנים בערך!
הצמחייה שנמצאת סביב (אפשר לראות את המפה באתר שלכם זהו תכנון שלכם! בהקמת גינות/גינות לדוגמה/גינה פרטית 1
הפיקוס נמצא מול דלת כניסה ראשית בשטח של השכנים, כאמור 2.5 בערך מטר מפרידים בנינו לפיקוס) היא:
חמציפריס - כעשרה פרטים לאורך גדר ההפרדה בינינו
דאייטס דו גוני - חמש שש פריטים
עץ לימון אחד
ננדינה תרבותית - שלושה פריטים
ולמרות שבמפה צויינה ויסטריה היא מעולם לא נשתלה בסופו של דבר מכיוון שנדמה לי שגם היא נמנית
על הצמחים בעלי השורשים האלימים (מקווה שאני לא טועה בכל מקרה אין)
קלמונדין אחד
קליל פורסט פנסי (עומד במקום השזיף הפיסרדי שנראה במפה ונשתל במקום אחר לגמרי ומרוחק)
קופיאה ננסית -אין (מצויינת במפה)
דרדר מכסיף - אין (מצויין במפה)
ודשא כנראה במפה
אלה הם סוגי הצמחייה בקרבת האזור הבעייתי - כאמור שורשים מרימים את האריחים בשביל המקיף את הבית
וחודרים אל הביוף שנמצא בכניסה מול דלת כניסה ראשית לבית (בינתיים פונו עקב פריצה של מים מהביוף) :!: :!:
אשמח לחוות דעתך הנוספת
שוב המון המון תודה
ושנה טובה
רונית
ronit666

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 ספטמבר 2010, 06:21

לא מצאתי את התמונה אותה תארת בטקסט (הקמת גינות/גינות לדוגמה/גינה פרטית 1). אין שם דבר הנקרא "גינה פרטית 1", אולם אין זה משנה הרבה. כל הצמחים שתארת אינם סיבה לשורשים שפגעו בביוב והזיזו אצלך מרצפות. הסיבה הודאית כמעט קשורה באותם פיקוסים שהזכרת. אני ממליץ שתזמיני גנן מומחה למקום כדי שיאשש את המסקנה שלי כיון שאין לי, לצערי, תמונה מדוייקת של מיקומי הצמחיה במקום. בעיקר אני נסמך על דבריך כי מרחק הפיקוסים האלה ממך הוא בין 1 ל-3 מ'. לדעתי, מי שהמליץ, או נענה לדרישה, לשתול שם עצי פיקוס בנימינה לא התכוון לתת להם להשתולל לגובה ולרוחב. בהמשך השנים הם יגיעו למימדים מפלצתיים ממש. נראה לי סביר בהחלט שכוונתו/הנחיתו היתה לגזום את העצים באופן סדיר כך שישמשו כגדר חיה, מוגבלת בגובהה וברוחבה. או אז אפשר היה להוסיפם לתכנון כיון שבמקרה כזה השורשים היו מוכלים בהתאם לגודל הנוף העליון.

מה עושים כעת? הפתרון המלא שיבטיח שקט בחזית הביוב ושמירה על הריצוף הוא בעקירת כל הפיקוסים ושתילת עצים יותר ידידותיים במקומם. אם פתרון זה אינו ישים מכל סיבה שהיא, צריך להחליף את צנרת הביוב במקום לצנרת פלסטית עמידה בפני פגע רע כזה. אני לא מומחה לנושא ועליכם להתייעץ במומחה אינסטלציה. באשר לריצוף, אין לי הצעה במקרה הזה מלבד לוותר עליו או שתלמדי לחיות עם מרצפות מוזזות. אני ממליץ שתשתפי את השכן שלך בבעיה ונסי להשיג את הסכמתו לסילוק הפיקוסים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ronit666 » 20 ספטמבר 2010, 08:33

שוב המון המון תודה על התשובה הברורה והמהירה!! סליחה על הכפילות לא הצלחתי לראות משום מה את השאלה בעצמי
לכן הכפילות.
הלינק המצורף יביאך בדיוק לתכנון הגינה כפי שמופיע באתר שלכם בעמוד הבית הראשי/ הקמת גינות/מפות לדוגמה/גינה פרטית1 -תוכנן ע"י איש שלכם לפני כ -8 שנים בערך
וכל הצמחיה נקנתה אצלכם במשתלה.
http://www.yagurgan.co.il/htmls/page_23 ... &bsp=16737
אם רצונך לראות, בכל מקרה התשובה וגודל הבעיה די ברורים לי כעט, ואקח את הצעתך להזמין מישהו מקצועי
שיראה ויאשש את העניין.
שוב המון תודה!!
ronit666

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 ספטמבר 2010, 09:06

בדקתי את הרשימה ולא מצאתי זכר לאותם עצי פיקוס בנימינה. לא היה ברור מדבריך הקודמים מי שתל את הפיקוסים. נראה לי מוזר שאיש שלנו יתכנן גן עם פיקוסים אלה במרחק שציינת. זה לא התקבל על דעתי ועתה אני מבין שאלו פיקוסים שנטע השכן ללא שום קשר להקמת הגינה אצלך. האחריות כולה נופלת על השכן שלך ועליך לדרוש ממנו לעקור ולסלק את הפיקוסים על שורשיהם, או למצער לעקור את העצים ולהמית את השורשים כדי שלא יוציאו נצרים חדשים. אין לי תמונה ברורה למיצוב הפיקוסים ביחס ליסודות הבנין שלך, אך קיימת סכנה פוטנציאלית מהם גם ליסודות הבנין, אם-כי לא בהכרח מידית אלא ברבות השנים. חשוב שתקחי לך איש מקצוע שיתן הערכה מלומדת של הנזק העכשווי והצפוי. עליו להיות איש מקצוע המוסמך על ידי מערכת בתי המשפט לתת חוות דעת מקצועית קבילה בבית המשפט. עם חוות דעת זו, פני אל השכן בדרישה לעקור את הפיקוסים ולהמית את שורשיהם על-מנת למנוע סיכוי לצמיחת נצרים. אם השכן לא יעתר לשתף פעולה, מצוידת בחוות דעת מקצועית כזו פני לקבלת עזרה מעו״ד המתמחה בתביעות כאלו. כאמור, השלב הראשון הוא קבלת חוות דעת מגנן מומחה שיבדוק את המצב בשטח. יתכן שבמהלך התהליך תזדקקי בנוסף לחוות הדעת של הגנן המומחה, שיעיד על מקור השורשים, גם בחוות דעת של מהנדס מומחה לקונסטרוקציות בנין. אני מקווה עבורך שלא יהיה צורך בכל זה והשכן יבין את גודל הבעיה וישתף עמך פעולה, מה עוד שנזק דומה עלול לקרות גם אצלו. בהצלחה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ronit666 » 20 ספטמבר 2010, 12:21

מצטערת אם דברי לא הובנו כהלכה, הפיקוסים הם אכן של השכנים!!! יותר מזה אדריכל הנוף מטעמכם הזהיר אותנו לבל נשתול צמחי
פיקוס בתחומינו!!!
שוב אין לך מושג כמה אני מודה על תשובתך המחכימה!!! והרצינית - תודה רבה
אני בהחלט אפעל - אני מקווה שהשכנים ישתפו פעולה הם נחמדים מאוד
תודה
ronit666

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42, mtrjd ו 77 אורחים