Bavistin לגנודרמה - האם יעזור?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Bavistin לגנודרמה - האם יעזור?

הודעהעל ידי טריקולורית » 31 אוגוסט 2010, 13:37

גם הצאלון שלי סובל מהצהבת עלים. העלים החדשים בסדר אבל חלק מהישנים מצהיב ונושר.

העץ בן 6, נשתל לפני 4 שנים באדמה כבדה חרסיתית. הניקוז גרוע.

חיפשתי ומצאתי את זה:

http://webcache.googleusercontent.com/s ... en&ct=clnk

וגיליתי ששני החומרים היעילים ביותר ניתנים לרכישה:

http://www.hagarin.co.il/he/catalog/pes ... ItemID=102

כתוב שהבויסטין סיסטמי. זה אומר שניתן להגמיעו לעץ. האם שימוש בחומר הזה יגדיל את סיכויי העץ להבריא? ריסוס לא בא בחשבון כי העץ גבוה מדי (כבר 5 מ' והעלווה מתחילה בגובה של יותר מ-2 מ').

בנוסף לכך, האם להפסיק להשקות את העץ? הוא באמצע המדשאה ואני אשקה אותה ידנית כדי שהממטרות לא ירטיבו את גזע הצאלון ואת השטח שנמצא בקוטר של 3 מ' מהגזע.

המון תודה מראש.
טריקולורית

Re: Bavistin לגנודרמה - האם יעזור?

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 31 אוגוסט 2010, 19:01

לפני מספר ימים נשאלנו על תופעת התיבשות העלווה בצאלון. אני מניח שמשם שאבת את המידע על הפטריה המסוימת. זה שגם בעץ שלך יש עלים שמתיבשים עדיין אינו אומר שמדובר במפגע בכלל, ואם כן אזי בפטריה המסוימת. אנא אל תהיה ידך קלה על הדק חומרי ההדברה, ביניהם גם בויסטין שאינו נמכר במשתלות ומיועד לשימוש על ידי מי שהודרכו לכך. אם תצרפי תמונות ברורות, נעשה מצידנו מאמץ לזהות את הבעיה, אם יש כזו. בינתיים אני ממליץ לא למהר ולהגמיע, או לרסס, חומר זה. כן רצוי להגן על הגזע מרטיבות. זו צרה צרורה שרבים מתעלמים ממנה לטובת המראה "הרומנטי" של עץ טרופי כזה בלב מדשאה. כמו כן, עץ בן 6 כבר שלח את שורשיו עמוק ואינו זקוק להשקאה מרובה. במולדתו, מדגסקר, הוא גדל אפילו ממש בתוך מי ים רדודים, מה שעשוי להצביע על עמידותו לעודף מים. אלא שזו טעות כיון שהעצים שהותאמו לאזור הסובטרופי פחות עמידים לעודף מים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טריקולורית » 02 ספטמבר 2010, 07:00

תודה על התשובה, וסליחה על האיחור בתגובה. לא הייתי בקרבת המחשב (יש לי רק בעבודה ויש לי גם אלרגיה למחשב).

באשר לצילום, העלווה של הצאלון שלי נראית ממש כמו העלווה של הצאלון בצילומים שהעלה אופיר. אצלי ההצהבה פחות נרחבת אבל עדיין משמעותית. זה התחיל לפני שלושה שבועות והתגבר מאוד בשבוע האחרון. הגזע והשטח בקוטר 40 ס"מ סביבו חשופים מדשא ולא ראיתי שום גוף פטרייתי.

כשעיצבתי את העץ קטמתי את קודקודו כי החצר מאוד קטנה. יש לו ארבעה ענפים עיקריים. הענפים המזרחי והדרומי הם הכי נגועים (ברמה של הצילום של אופיר). הענפים המערבי והצפוני כמעט ואינם נגועים.

האם לחשוף שטח נוסף סביב הגזע? ובאיזה קוטר?

ולגבי ההשקיה המועטה, כמה להשקות ובאילו מרווחי זמן?
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 02 ספטמבר 2010, 09:16

אני די סקפטי לגבי החששות שלך. סבורני שאינן במקומם. עצי צאלון סובלים מהתיבשות עלים ועלעלים בקיץ בכל מקום בארץ.לפני מס' שבועות ראיתי נגיעות דומה בעצי צאלון ליד בי גבריאל.הם פורחים למרות הכל ונראים לא רע. אנו ביגור לא משקים אותו בהיסטריה מחד. אבל מאידך,איני מאמין במים עומדים בקיץ הישראלי.לכן ממליץ בכל זאת או לא לעשות כלום או להוסיף מים בכל זאת.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42 ו 52 אורחים