שתילה מעל קו ביוב ציבורי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שתילה מעל קו ביוב ציבורי

הודעהעל ידי מיכלי » 08 יוני 2010, 12:07

(שאלת המשך לשאלה מלפני כמה חודשים)

שוחת ביוב ציבורית עוברת בעומק של 2 מטרים
הוחלט לא לשים יריעות נגד שורשים.

1. האם אפשר לשתול ברכיכטון צפצפתי ממש מעלי קו הביוב?
2. האם אפשר קורימביה(אקליטוס) טורלי?
3. אם אי אפשר בשאלות הראשונות, האם יעזור אם נרחיק את העצים כ50 ס"מ מהקו, באותו גובה שתילה?

בתודה מראש!!!!!!
מיכל אליעד,
'חלומות בירוק' - עיצוב גינות ואדריכלות נוף
http://www.greendreams.co.il/
מיכלי

Re: שתילה מעל קו ביוב ציבורי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 08 יוני 2010, 19:03

מיכלי,
אנחנו מאוד לא ממליצים על שתילת עצים ושיחים גדולים בתנאים כאלה. אין כאן רק שאלה של חדירת שורשים, אלא גם שאלת הנגישות לקו הביוב. קורה וצריך לחפור על-מנת להגיע אל הקו לצרכים כאלה ואחרים. מה אז? הרי נאלץ אז לעקור את כל מה שנשתל שם בדי עמל. חכם לא מכניס ראשו לסיטואציה שפיקח יודע להחלץ ממנה. עצתי היא להסתפק בשיחים קטנים וצמחים חד-שנתיים, כאלה שניתן להחליף ולשקם בקלות רבה אם יידרש פעם לחפור כדי להגיע אל הקו.

מכל מקום איני ממליץ לא על מין האקליפטוס Corymbia torelliana ולא על ברכיכיטון צפצפתי, ובכל לא על שום עץ. בהצלחה וד"ש לכל המכרים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי מיכלי » 09 יוני 2010, 09:57

הי
תודה רבה
(התעגעתי)

שם חובה עצים בגלל המיקום הבעיתי: רעש+"נוף" שדורש הסתרה+זיהום אויר+פרטיות
חובה שהם יהיו גבוהים, סמיכים, וירוקי עד.
מאחוריהם יש חומה מטוייחת עד לגובה 2 מטרים.

אם תמצא לי שיח שהוא סמיך מספיק ומגיע ל5 מטרים, אשמח לשמוע. אולי אקמנה סמית (עם טיפול קבוע בקונפידור) במרווח שתילה מצומצם מאד של מטר.
מה דעתך?
מיכל אליעד,
מיכלי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 09 יוני 2010, 13:44

הניסיון שלי עם א. סמיתיי לא טוב. מלבד בעיית הפייחת עליה רמזת, נופו דליל למדי וספק אם יענה על רצון הלקוחות שלך. אם כבר עץ קטן/שיח גדול, האם חשבת על מורן החורש? תיאורטית, עשוי להגיע ל-7מ' גובה, אבל כנראה שבארצנו ספק אם יגיע ל-5מ'. סביר יותר 3-4מ'. מאידך, נופו צפוף מאוד ופריחתו באביב היא תוספת מבורכת במראה ובריחות. לגבי שורשיו, הם כמובן לא תוקפניים באותה מידה של עצים גדולים. במילא, אני מבין שכלה ונחרצה מצידכם לטעת שם עצים או שיחים גבוהים. רק ידעי את בעלי הבית לאפשרות שידרשו לעקור את הצמחים אם תתעורר בעיה במערכת הביוב. אם חייבים, אז מורן החורש אינו יחיד ואת בוודאי מכירה עוד אפשרויות דומות. עייני גם בהצעות המופיעות באתר ע"ש רות בנימין (גינת נוי). לסיום, מוכרת לי סיטואציה מאוד דומה למה שאת מתארת. שם, מתמרת לה אראוקריה לגובה שמעל 10מ' ממש מעל לקו הביוב, ובהמשך גם עץ לימון חסון. כבר 22 שנה הם שם וכלום לא קרה. אלא שאין בכך שום בטחונות באשר לצפוי בעתיד, ויום אחד המזל עלול להתהפך.

כל טוב ובהצלחה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי מיכלי » 09 יוני 2010, 21:55

תודה

הלקוחות מתעקשים על עצים. לא שיחים.
הם טוענים ש"יש המון עצים לאורך הרחוב וכלום לא קרה".
הם מתכוונים למכור את הבית בעוד כמה שנים ולא מטריד אותם שהשורשים יגיעו לביוב עוד 5 שנים.

מבחינתי, לא מקצועי לשתול עצים מעל ביוב.
זה גם חוסר אחריות וגם גזר דין מוות לעצים ביום בו תתגלה התקלה הראשונה...
גם אם אחתים אותם שהביצוע הוא על דעתם ונגד המלצתי הברורה, ואסיר מעצמי את האחריות לתקלה, זה לא ישקיט לי את המצפון.
יש לי בעיה
מיכל אליעד,
מיכלי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 10 יוני 2010, 07:24

האמת כן. יש לך בעיה. נסי בכל זאת לשכנעם לרדת מזה.סיבה חשובה: תוך 5 שנים ,רוב העצים עדין יהיו שיחים.כך שההתעקשות אינה מוצדקת.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42, mtrjd ו 53 אורחים