עץ או שיח למיסוך

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ או שיח למיסוך

הודעהעל ידי שלמה1 » 02 אפריל 2010, 20:09

שלום רב,

אני מעוניין ליצור מיסוך ירוק וחי של גדר בטון בגובה 3 מטר + 2 מטר נוספים לפחות לצורך הסתרה של מבנה נטוש שלא בשליטתי. המיקום הוא הרי הגליל הבינוניים, בחורף מידי פעם קרה ורוחות.

האפשרויות שחשבתי הן:
1. שימוש בעצי ברוש צרים - החשש שלי מתמותה בלתי נשלטת של הברושים או נפילתם בעקבות רוחות חזקות.
2. שימוש בשיח אוג חרוק
3. שימוש בליגוסטרום יפני + שיח כולשהו תחת הליגוסטרום היפני שימסך עד גובה העלווה של העץ.

הייתי מעוניין לדעת האם קיים שיח היכל להתקיים תחת הליגוסטרום היפני, אני מניח שללא שמש ישירה כלל?
ואשמח לשמוע את דעתכם על האוג החרוק בכלל, האם באמת מגיע לגבהים של 5-6 מטר במספר שנים סבירות?

תודה
שלמה
שלמה1

Re: עץ או שיח למיסוך

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 אפריל 2010, 08:02

בינתיים (30 שנה לפחות) אף אוג חרוק לא עבר גובה של 3 מטר.אז אולי בעתיד אבל לא נראה לי שיש להתיחס אליו ככזה. יש בערך מס' צמחים שקשה לי למנותו שיכולים לצמוח בלי בעיות ליד ליגוסטרום יפני.אני ממליץ להשתמש בברושים. אם תחפרו בור מספיק עמוק הם יכולים לצמוח מאות שנים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי שלמה1 » 03 אפריל 2010, 11:09

תודה על תגובתך.
לגבי גבהו של האוג הסתמכתי על הנתון המצוין באתרכם. אולי כדי לעדכן ע"מ לשקף את המציאות בפועל, זה בהחלט יסיעה לאיתור צמחים מתאימים.
לצערי, תחת האדמה קיים סלע שאין באפשרותי לחצוב ולהעמיק ולכן לדעתי הלא מלומדת הברושים יתקשו לגדול.

אשמח לשמוע את דעתך לגבי אפשרות של הליגוסטרום היפני. והאם הנתונים לגביו באתר אמיתיים(6 מטר גובה, 4 מטר רוחב, אין רגישות לקור)?

תודה,
שלמה
שלמה1

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 אפריל 2010, 18:59

לליגוטרום תהינה אותן העיות ואולי קשות יותר.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: mtrjd ו 6 אורחים