פיקוס ושורשים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

פיקוס ושורשים

הודעהעל ידי מיכל זיגלמן 1234 » 24 מרץ 2009, 09:24

שלום,
במיני הפיקוס ה"תוקפניים" בשורשים, האם רלבנטי בעץ בוגר להגביל שורשים. ואם כן איך?
תודה,
מיכל
מיכל זיגלמן 1234

Re: פיקוס ושורשים

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 25 מרץ 2009, 04:48

שלום לך:

עץ בוגר, משמע עץ אשר כבר ביסס את שורשיו. לא ניתן באופן פרקטי להגבילם יותר. תיאורטית את יכולה לדמיין חפירה מסביב לכל העץ, וגם מתחתיו, וגיזום השורשים. ברור שפעולה זו אינה פרקטית בגינון הביתי. ראיתי פעם דבר כזה בחו"ל כאשר העתיקו עץ בוגר. מאחר שהיה מדובר במוסד עשיר בתקציבים, הוא יכול היה לעשות זאת. עלות ההעתקה היתה של עשרות אלפי דולרים. לעץ היתה משמעות היסטורית. אני מוסיף עוד קושי: גיזום השורשים פוצע אותם ופותח פתח לחדירת פתוגנים שוכני קרקע. בלי טיפול מקצועי, יקר, העץ עלול שלא לשרוד. כתבתי לך כל זאת כדי שיובן כי מה שאת מבקשת לעשות אינו, באמת, אפשרי. בעץ, שתיל, צעיר יש המנסים להגביל את השורשים על-ידי גיזום תכוף של הנוף. ההנחה היא שאם נפח הנוף קטן, גם נפח השורשים יוותר מוגבל. לא הייתי בונה על כך בכל מצב ובכל מקום.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 25 מרץ 2009, 12:29

לא ברור לי למי כוונתך מבין שני מיני הסטרליצה המטופחים בארץ. בכל מקרה כל בני הסוג (5) הם עשבים ולא עצים, אומנם עשבים גבוהים. ממש כמו הבננה שהיא עשב גבוה. את המין הגבוה יותר מבין השניים, Strelitzia nicolai, מכנים אומנם בשם עץ, אולי בגלל הגובה שעשוי להגיע עד קרוב ל-10מ'. אבל אין זה עץ במובן הבוטני המקובל ואין לשורשיו אותה משמעות של שורשי הפיקוס שעליהם נסב שירשור זה. אומר לך בגילוי לב שאיני מבין מדוע מטפחים את "הבננה" הזו בנוי הביתי, ועוד פחות מכך מדוע אתה רוצה להעבירו למיכל. בגיל שהוא נמצא אצלך מראהו מתחיל להראות לא-מי-יודע-מה. העלים גדולים ונשברים ברוח, ואז מתיבשים ומשחירים. הפרחים הלבנים הענקיים קמלים ומתיבשים בצורה לא מעוררת הנאה אסטתית של ממש. אבל כבר אמרו חכמים שעל טעם... וגו'. אם אתה רוצה לעקרו בעצמך סיכויי ההצלחה בהעתקה לא יהיו גבוהים ואם תביא בעל מקצוע, גם אז הסיכויים לא יעלו בהרבה. לו אני במקומך הייתי פשוט מחסל את העשב הענק הזה, ואם עד כדי כך הוא מלהיב אותך, קנה שתיל חדש ושתול מראש בתוך המיכל שאתה מייעד לו.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 25 מרץ 2009, 19:15

חתוך אותו בגובה הקרקע ואז מרח בזהירות ראונדאפ על החתכים הטריים. אל תדלל את החומר, וכמו כן אל תעשה את הפעולה בימים בהם צפוי גשם. אין צורך לעקור השורשים ימותו וירקבו בקרקע עם הזמן. תזהר לא לשפוך מהחומר ישירות לקרקע. עשה שימוש במברשת קטנה כדי להבריש את החומר על החתכים. חזור על ההברשה כעבור מספר שעות.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 27 מרץ 2009, 15:43

עציץ עתה יכול להציב שם מתי שתרצה. לשתול? - לא עד אמצע הקיץ מחשש שבקרקע יש יותר מדי שיירי ראונדאפ. החומר קוטל כל צמחיה שבאה עימו במגע. מעשבים לא ניתן להכין יחורים. אם ל"חוטרים" כפי שקראת להם אין שורשים משלהם, לא יצא מהם דבר. חבל על המאמץ.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי אסף » 04 יולי 2010, 20:51

שלום אני מברר בקשר לפיקוסים בנימיני ותאילנדי

אני מחפש כמות גדולה של פיקוס בנימיני ותאילנדי בגובה 3-4 מטר
הבעיה היא שאני מחפש בנאדם כזה שמגדל עצים כאלה ואו בעל משתלה שמכיר או יש לו עצים בגבהים האלה כי המקסימום שיש למשתלות הוא 2 מטר ואני צריך בגבהים של 3-4 מטר.

אני אודה לכל מי שיכול על אינפורמציה חשובה!
אסף
אסף

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 יולי 2010, 10:06

בקשתך הועברה למחלקה עסקית שלנו.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: damimi, damimi1, e9ad42, mtrjd ו 54 אורחים